Öneri ve Talep Formu

Esenler’in minikleri ilk iftarını Başkan Amcalarıyla yaptı.

Eklenme tarihi 4 Nisan 2022

ABONE OL

MİNİKLER İFTAR SOFRASINDA BULUŞTU 

Esenler Belediyesi, ilk kez oruç tutan miniklerin heyecanına “Çocuk İftarı” ile ortak oldu. Esenler’de gelenek haline gelen ve her yıl Ramazan ayının birinci gününde gerçekleştirilen “Çocuk İftarı”nda minikler Başkan Amcalarıyla bir araya geldi, keyifli anlar yaşadı.  

Oruç ayı Ramazan ile birlikte Esenler’de gelenek haline gelen “Çocuk İftarı”, bu yıl da yüzlerce çocuğu bir araya getirdi. Esenlerli 400 çocuk, af ve mağfiret ayı olan Ramazan-ı Şerif’in mutluluğunu ve bereketini aynı sofrada paylaştı. Esenler Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen iftar programında çocuklar, iftar öncesinde jonglör gösterisi, Nasreddin Hoca, Keloğlan ve palyaçolar eşliğinde kahkaha dolu anlar yaşadı.

ÇOCUKLAR DİŞ KİRASINI BAŞKAN GÖKSU’NUN ELİNDEN ALDI

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ise çocukları masalarında tek tek ziyaret ederek Ramazan-ı Şeriflerini kutladı, hatıra fotoğrafları çektirdi. Akşam ezanının vaktinin gelmesiyle iftar sofralarında yerlerini alan çocuklar, Ahmet Üzülmez’in okuduğu akşam ezanıyla oruçlarını açtı. Çocuklar, ilk iftarlarının ardından Fevziye Kübra Kara’nın yemek duasına hep birlikte “Amin” dedi. Çocuklar “diş kirası” hediyelerini ise başkan amcalarının elinden aldı. İftar programının sonunda miniklere Osmanlı macunu ve patlamış mısır ikram edildi.

ALLAH RIZASI İÇİN ORUÇ TUTUYORUZ

İftar programına katılan Cihan Mustafa Ertam “Oruç tutmakta zorlandım. Allah rızası için oruç tutuyoruz. Sahura kalktım. Sahurda salçalı sarma yedim. Dışarda biraz oynadım ama çok yoruldum bir de üstüne oruç tuttuğumu unutup nerdeyse su içecektim” şeklinde konuştu. Orucun güzel geçtiğini belirten Elanur Soyad ise “Çok güzel geçti ama çok acıktım. Oruç bence iyi gidiyor zorlanacağımı düşünmüyorum” dedi. Tekne orucu tuttuğu söyleyen Hamza Furkan Turgut da “Tekne orucu tuttum. Tam ezana bir saat kala tutamadım. Bu sene tam tutacağım” diye konuştu.

Esenler’de ramazana özel hazırlanan programlardan ve etkinliklerden haberdar olmak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. 

Mübarek ay boyunca manevi iklimi evlerinize taşıyan Şehir Ekranı Tv’yi takip etmeyi unutmayın.

Diğer Haberler