Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 21 Aralık 2019

ABONE OL

Esenler’de Basketbol Şöleni

Esenler'de iki buçuk ay süren "3×3 Sokak Basketbolu Turnuvası"nın finalinde sporcular, sporseverlere adeta bir basketbol şöleni yaşattı.

Esenler Belediyesi’nin, Spor Toto Teşkilatı Başkanlığı’nın katkılarıyla, “7’den 77’ye Basketbol” sloganıyla gerçekleştirdiği ve iki buçuk ay süren 3×3 Sokak Basketbolu Turnuvası’nda final müsabakaları nefes kesti. Esenler 15 Temmuz Millet Bahçesi’nde 400’ün üzerinde sporcunun katılımıyla düzenlenen turnuvanın finalinde, “Bayanlar”, “Erkekler” ve “Genç Erkekler” kategorilerinde 12 takım mücadele etti. Nefes kesen mücadelelere sahne olan turnuvanın finalinde sporcular, kendilerini izlemeye gelen sporseverlere adeta bir basketbol şöleni yaşattılar.

 

ŞAMPİYONLAR ÖDÜLLERİNE KAVUŞTU

Kıyasıya geçen karşılaşmaların ardından, her kategoriden şampiyon takım 6 bin TL, ikinci takım 4 bin TL, üçüncüler 3 bin TL, dördüncü takımlar ise bin TL tutarında spor mağazası hediye çeki ve basketbol topu gibi çeşitli hediyeler kazandı. Turnuvaya katılan tüm sporculara ise basketbol forması ve basketbol topu hediye edildi.

 

Turnuvada başarılı olan takımlara kupa ve madalyalarını Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ile birlikte Esenler Kaymakamı Adil Karataş ve AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan verdi. Göksu, “7’den 77’ye Basketbol” sloganıyla başlattıkları ve iki buçuk ay süren turnuvada yer alan çocuklara, gençlere, anne babalara, torunlarıyla basket atan dedeler ile ninelere teşekkür etti.

 

Turnuvada dereceye giren takımlar şöyle:


Bayanlar:

 1. Lavera
  2. AGN
  3. İbrahim Turhan Lisesi
  4. Oruç Reis Basket

Genç Erkekler:

 1. Bigboss
  2. Yaşam Spor
  3. Sharp Shooters
  4. Esenler City Thunder

Erkekler:

 1. Taco Bulls
  2. Limitless
  3. Vurkaçoğulları
  4. Semt Aşkı

 

Diğer Haberler