Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 4 Aralık 2020

ABONE OL

ESENLER BELEDİYESİ ŞEHİR DÜŞÜNCE MERKEZİ SERTİFİKA DESTEK PROGRAMI

Esenler Belediyesi Şehir Düşünce Merkezi olarak Esenler ilçesinde ikamet eden ve akademik çalışmalarda bulunan veya bulunmak isteyen kişilere, bir dijital eğitim platformu olan ‘edX.org’ aracılığıyla sunulan ve sertifikalandırılan eğitim programlarından sertifikalı bir şekilde faydalanmaları için maddi destek vermeyi hedefliyoruz.

Sertifika Destek Programı Nedir?

Esenler Belediyesi Şehir Düşünce Merkezi olarak Esenler ilçesinde ikamet eden ve akademik çalışmalarda bulunan veya bulunmak isteyen kişilere, bir dijital eğitim platformu olan ‘edX.org’ aracılığıyla sunulan ve sertifikalandırılan eğitim programlarından sertifikalı bir şekilde faydalanmaları için maddi destek vermeyi hedefliyoruz.

edX Programı aralarında dünyanın en iyi üniversitelerinin de katılımcı olarak bulunduğu ve bu üniversitelerin bazı lisans, lisansüstü eğitimlerini ve/veya sertifikalı eğitim programlarını dijital olarak hizmete sunduğu bir platformdur. Mimarlık, Sanat, Tarih, Yazılım, İşletme, Yönetim, Mühendislik gibi birçok farklı branşta eğitime ulaşabilmek bu platform altında mümkün. Bu eğitimleri sertifikalı ve ücretli olarak sürdürülürken aynı zamanda sertifika talep etmeden yalnızca eğitimden faydalanmak da mümkündür. Eğitimlerinden faydalanabileceğiniz üniversitelerden en dikkat çekicileri ise şunlar; ETH Zürich, Harvard Üniversitesi., MIT, Princeton Üniversitesi, Michigan Üniversitesi. Trinity Collage, TU Delft.

Program içerikleriyle ilgili detaylı bilgi almak için; https://www.edx.org/search?tab=course adresini ziyaret edebilirsiniz.

Programa katılan ve sertifika ücret desteği talep eden akademisyenlerimizden Esenler ilçemizin ihtiyaçları doğrultusunda ve/veya şehircilik alanında aşağıda belirlemiş olduğumuz başlıkları tercih etmeleri ve bu alanlarda çalışma – proje sunmaları beklentisi içerisindeyiz.

 • ETH Zürich – Future Cities
 • M.I.T. – Site Planning Online
 • M.I.T. – Sustainable Building Design
 • M.I.T. – Leveraging Urban Mobility Disruptions to Create Better Cities
 • Michigan Üniversitesi – Community Engagement: Collaborating for Change
 • Harvard Üniversitesi – CitiesX: The Past, Present and Future of Urban Life
 • Trinity College – Sustainable Urban Environments
 • TUDelft – Inclusive and Sustainable Cities

Yukarıda Belirttiğimiz Programlar İçin Genel Katılım Şartları;

 • Şehir Bölge Planlama, Mimarlık, Sosyoloji, Kamu Yönetimi, Çevre Mühendisliği gibi ilgili bölümlerde Doktora seviyesinde akademik çalışma yapıyor olmak
 • Yds-75, Toefl IBT-90, Toefl CBT-230, Toefl PBT-575, IELTS-6,5 ve üzeri İngilizce sınavı puanı almış olmak
 • Seçmiş olduğu sertifika programı çerçevesinde Şehir Düşünce Merkezi bilim kurulu üyeleri tarafından onaylanacak bir çalışma sunmayı kabul etmiş olmak

Programa Katılım İçin Önkoşullar;

 • Temel matematik işlemlerini gerçekleştirme becerisi
 • Sustainable Building Design, Inclusive and Sustainable Cities ve Future Cities programları için Mimarlık, Çevre Mühendisliği, Şehir Bölge Planlama, Fizik ve/veya Mühendislik alanlarında lisans eğitimi yapmış olmak yararlıdır.
 • Sustainable Building Design, Inclusive and Sustainable Cities ve Future Cities programları için bilgisayar destekli tasarım programlarıyla ilgili deneyim sahibi olmak yararlıdır.

Katılım şartlarına uygun olan başvurular mülakata çağırılarak değerlendirilecektir. Detaylı bilgi almak için lütfen arayınız. Başvuru için;

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfyXGPiAyafGbnlZ1xcIharJ9Z3Owcq_opnbjqdHt6f85wn7w/viewform?usp=pp_url

Diğer Haberler