Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 24 Nisan 2020

ABONE OL

Esenler Saat 21.00’de Tek Yürek Oldu

Esenlerliler, TBMM’nin açılışının 100’üncü yılı ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı saat 21.00’de Türk bayrakları eşliğinde, İstiklal Marşı okuyarak coşkuyla kutladı.

Esenlerliler, korona virüs salgını nedeniyle bu yıl evlerde kutlanan TBMM’nin açılışının 100’üncü yılı ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın çağrısı üzerine, evlerinin camlarında ve balkonlarında kutladı.

 

Büyük bir coşku yaşayan Esenlerliler, saat 21.00’de evlerinin balkonlarından ve pencerelerinden ay yıldızlı bayraklar eşliğinde İstiklal Marşı’nı okuyarak, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM’nin açılışının 100. yılı kutlamalarına eşlik etti.

 

Bu coşkulu anlara Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun yanı sıra AK Parti Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak ve Esenler Kaymakamı Adil Karataş da katıldı. Gecede birlik ve beraberlik mesajları verildi.

 

İstiklal Marşı’mızı Gür Sesle Duyurduk

İstiklal Marşı’nı hep bir ağızdan okuyarak Türkiye’nin dört bir yanına gür bir şekilde seslerini duyuran vatandaşlara Başkan Göksu, şu ifadelerle seslendi:

“Gönlümüzün istediği şey biraz sonra okunacak ezanla birlikte teravih namazımızı camilerde kılmak ancak insanlık çok ciddi bir süreçten geçerken biz de aynı süreçten geçiyoruz. Bu milletin büyüklüğü, devletimizin gücü, Cumhurbaşkanımızın iradesi, hekimlerimizin, sağlık çalışanlarımızın büyük gayretleri ve emekleriyle bu süreci en az kayıpla atlatan bir ülkenin çocukları olacağız. Bugün TBMM’nin açılışının 100. yılında balkonlarımızda İstiklal Marşı’mızı yedi düvele, Türkiye’nin bütün coğrafyasının her bir parçasına gür bir sesle duyurduk. Allah’a hamd olsun. İyi ki varsınız, Allah sizden razı olsun. Bu güzel manzarayı, bu güzel duyguları semtimize yaşattığınız için hepinize gönülden teşekkür ediyor, sizi Allah’a emanet ediyor ve Ramazan-ı Şerif’inizi tebrik ediyorum. Güzel bayramlarda buluşmak üzere, sağlıcakla kalın.”

Diğer Haberler