Öneri ve Talep Formu

Miraç Kandili, Bursa’da idrak edildi.

Eklenme tarihi 1 Mart 2022

ABONE OL

ESENLER MİRAÇ KANDİLİ’NDE 100 YILLIK GELENEĞİ YAŞATTI

Esenler Belediyesi, Miraç Kandili dolayısıyla Bursa’da bulunan Hoca Muslihiddin (Mahkeme) Camii’nde okunan Kutbü’n Nayi Osman Dede’nin Mi’raciyesi’ni, Şehir Ekranı TV’de canlı olarak izleyiciyle buluşturdu.

Esenler Belediyesi, 100 yılı aşkın süredir Bursa’da bulunan Hoca Muslihiddin (Mahkeme) Camii’nde okunan Kutbü’n Nayi Osman Dede’nin Mi’raciyesi’ni canlı yayınla Şehir Ekranı TV’de izleyicilerle buluşturdu. Unutulmaya yüz tutmuş olan vakıf kültürü geleneği, Şehir Ekranı TV aracılığıyla ekranlara taşındı.

BURSA HALKINDAN BÜYÜK İLGİ

300 yıllık Mi’raciye geleneklerine uygun olarak yerine getirilen programa Bursa halkı da büyük ilgi gösterdi. Program sonunda halka Cüneyt Bayraktar tarafından dinlenerek, meşk sisteminin son temsilcilerinden Hubcuzade Şakir Çetiner’in okuduğu tavırda notaya alınan ve sanat yönetmenliğini İhsan Özer’in üstlendiği Miraciye albümü, Miraciye kitabı, süt, lokum ve gül suyu ikram edildi. Ayrıca Ertuğrul Tekke Camii’nde de mutasavvıf Ömer Tuğrul İnançer’in okuduğu Mi’raciye, Şehir Ekranı TV’de izleyiciyle buluştu.