Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 13 Haziran 2024

ABONE OL

ESENLER KURBAN BAYRAMI’NA HAZIR

Esenler'de toplu kurban kesim yerlerinde vatandaşa özel hizmet verilecek. Servis ve poşet desteğinin yanında, çay, kahve, çorba ve su ikram edilecek.

Esenler Belediyesi Kurban Bayramı hazırlıkları tamamlandı. İlçedeki kurban kesim yerleri de belirlendi. Özel olarak hazırlanmış 3 toplu kurban kesim yerinin yanı sıra ilçenin 7 ayrı noktasındaki oto yıkama ve kapalı kurban kesim yerlerinde kurban kesilebilecek. Esenler’de bu yıl Kurban Bayramı için kurban satış yeri olmayacak.

Esenler Belediyesi, Birlik, Fevzi Çakmak ve Turgutreis Mahalleleri’ndeki toplu kurban kesim yerlerinde vatandaşların sağlıklı, hijyenik ve rahat bir şekilde kesim yapabilmesi ve etlerini evlerine kolaylıkla götürebilmeleri için servis imkânı da sağlayacak. Etlerin hijyenik şekilde muhafaza edilmesi için de poşet desteği verilecek. Kurban kesim yerlerindeki vatandaşlara çay, kahve, çorba ve su ikram edilecek.

ACİL MÜDAHALE EKİPLERİ KURULDU

Kurban Bayramı’nda kurban kesimi ve diğer hizmetlerle ilgili olarak yaşanabilecek aksaklıkları önlemek için Esenler Belediyesi, Veteriner İşleri Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü, Destek Hizmetleri Müdürlüğü, Sağlık İşleri Müdürlüğü, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü başta olmak üzere ilgili müdürlüklerden oluşturulan acil müdahale ekipleri kurdu. Ekipler, bayram boyunca Esenler halkına hizmet verecek. Vatandaşlar, bayram boyunca yaşayabilecekleri problem ve talepleri, Esenler Belediyesi Toplumsal İletişim Merkezi’nin (ESTİM) 444 00 73 numaralı telefonuna iletebilirler.

Diğer Haberler