Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 21 Aralık 2017

ABONE OL

Esenler’e 150 Bin Metrekare Otopark

Son 9 yılda Esenler'e kapalı ve açık olmak üzere yaklaşık 113 bin metrekare otopark kazandırıldı. 37 bin metrekare iki ayrı kapalı otoparkın inşaatı da devam ediyor.

Son 9 yılda Esenler’e kapalı ve açık olmak üzere yaklaşık 113 bin metrekare otopark kazandırıldı. 37 bin metrekare iki ayrı kapalı otoparkın inşaatı da devam ediyor.

İnsan yoğunluğu bakımından İstanbul’un ilçeleri arasında birinci, nüfusu itibariyle de en büyük ilçelerinden birisi olan Esenler’de belediyece yapılan düzenlemeler ve hayata geçirilen projeler sayesinde ilçe sakinlerine rahat ve ferah yaşam alanları sunuluyor. Yeşil alan sıkıntısına son verilen ilçede şimdi de otopark problemini ortadan kaldırmak için harekete geçildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği halinde yürütülen çalışmalarla bir taraftan katlı otoparklar yaparak kalıcı çözümler üreten belediyemiz, bir taraftan da müsait boş arsalara sert zemin döşeyerek otopark haline getiriyor. Son 9 yıl içinde ilçeye 79 bin metrekaresi kapalı, 34 bin metrekaresi de açık olmak üzere toplam 113 bin metrekare otopark kazandırıldı.

37 BİN METREKARE 2 AYRI OTOPARK

Hizmete giren 113 bin metrekare otoparkların dışında Havaalanı Mahallesi ile Menderes Mahallesi’nde 2 ayrı katlı kapalı otoparkın inşaatı da devam ediyor. Bunların da hizmete girmesiyle birlikte Esenler’deki otopark kapasitesi 150 bin metrekareye çıkacak.

YENİLERİ DE YAPILACAK

Esenler’deki otopark ihtiyacını minimize etmek için yeni kapalı otopark projeleri üzerinde çalıştıklarını dile getiren Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “Nasıl nüfus itibariyle İstanbul’un en yoğun ilçesiysek, araç bakımından da aynı sıkıntıyı yaşıyoruz. Hem kentsel dönüşüm projelerimizle, hem de yeni kapalı katlı otopark projelerimizle ilçemizdeki otopark meselesini en aza indireceğiz. İlçemizin otopark problemini çözmek için adeta iğne ile kuyu kazıyoruz” dedi.

HİZMETE GİREN OTOPARKLAR:

1- Prof. Dr. Adem Baştürk Kültür Merkezi Kapalı Otoparkı: 32.360 metrekare

2- Esenler Stadyumu Kapalı Otoparkı: 20.000 metrekare

3- N. Hatun Kadir Topbaş Kültür Merkezi Kapalı Otoparkı: 19.840 metrekare

4- T. Reis Cengiz Topel Katlı Kapalı Otoparkı: 6.960 metrekare

5- İlçenin değişik noktalarındaki açık otoparklar: 34.000 metrekare

TOPLAM: 113.160 metrekare

İNŞAATI DEVAM EDEN KAPALI OTOPARKLAR

1- Havaalanı Mahallesi Kapalı Otoparkı: 24.400 metrekare

2- Menderes Mahallesi Kapalı Otoparkı: 12.640 metrekare

TOPLAM: 37.040 metrekare

Diğer Haberler