Öneri ve Talep Formu

Nostaljinin kalbi Avas Antika Pazarı‘nda atıyor.

Eklenme tarihi 30 Mart 2022

ABONE OL

NOSTALJİ RÜZGARI ANTİKA PAZARINDA ESİYOR

Türkiye’nin ilk yerel ve kalıcı Antika Pazarı, Esenlerlileri ağırlamaya devam ediyor. Nostaljinin kalbinin attığı yer olan antika pazarını bu hafta, Belediye Başkanımız Sayın M. Tevfik Göksu da ziyaret etti.

Esenler Belediyesi ile Tarih ve Nostalji Derneği iş birliğiyle faaliyete geçen Avas Antika Pazarı her hafta cumartesi günü misafirlerini ağırlıyor. Birbirinden kıymetli antika eserler, İstanbul’un en tarihi semtlerinden biri olan Esenler’de görücüye çıkıyor.

500’e yakın tezgâhın kurulduğu pazarda, gramofondan plağa, nostaljik radyodan antika telefona kadar yüzlerce yıllık pek çok ürün her cumartesi 08.00 ile 18.00 saatleri arasında meraklılarını bekliyor.

ANTİKA PAZARINI BAŞKAN GÖKSU DA ZİYARET ETTİ

Kültür ve sanata ilgisini her platformda dile getiren Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu yüzlerce yıllık hatıralara ev sahipliği yapan Avas Antika Pazarı’nı ekibiyle birlikte ziyaret etti. Özellikle çocukluk hatıralarını burada bulduğunu aktaran Göksu Esenlerli vatandaşlara şu şekilde seslendi:

“Tarihe yolculuk yapmak ve çocukluğunu yaşamak isteyen tüm komşularımızın kesinlikle antika pazarımızı ziyaret etmelerini tavsiye ediyorum. Çocukluğumuzda kullandığımız, sıradan gözüyle baktığımız eşyalar şimdi antika olarak karşımıza çıktı. Bu pazarda çocukluğumu buldum.”

Nostalji rüzgarının estiği pazarın adres tarifi için tıklayabilirsiniz. 

ANTİKA PAZARI VE DAHA FAZLASI…

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından her ay özenle planlanan etkinlikler, ilçemiz sakinlerinin ve ilçe dışından gelen tüm vatandaşlarımızın yüzlerini güldürüyor.

Başta festivaller ve özel gün kutlamaları olmak üzere; konser, sinema, tiyatro, söyleşi, seminer, sohbet, sergi, gezi, kültürel aktivite, kurs ve yarışmalarla her ay ajandanızı dolu dolu geçirebileceğiniz bir etkinlik takvimi hemşehrilerimize sunuluyor.

Kültürel etkinlikleri, gençlik ve spor aktivitelerini, kadın ve çocuklar için özenle hazırlanmış programları takip etmek için etkinlik takvimimize tıklayabilir, etkinliklerimize daha kolay ulaşmak için telefon takviminize entegre edebilirsiniz.

 

 

Diğer Haberler