Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 8 Kasım 2022

ABONE OL

ERCAN YILMAZ OKUR YAZAR BULUŞMASI’NDA!

Yazar Ercan Yılmaz ‘Okur – Yazar Buluşması’nın konuğu oldu. Yılmaz, Balzac’ın ‘Vadideki Zambak’ kitabının kendisini kitaplara bağladığını ve bu kitabın kendisini başka bir dünyaya götürdüğünü söyledi.

Esenler Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün düzenlediği ‘Okur – Yazar Buluşması’nda yazar Ercan Yılmaz gençlerle bir araya geldi. Esenler Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirilen söyleşide yazar, gençlere kitap okumanın faydaları hakkında hikâyeler anlattı.

‘VADİDEKİ ZAMBAK’ HAYATIMIN KIRILMA NOKTASI OLDU

Balzac’ın ‘Vadideki Zambak’ kitabıyla birlikte kitaplarla olan bağının daha da kuvvetlendiğini anlatan Ercan Yılmaz, konuşmasına şu sözlerle devam etti:

“Lise çağlarımda elime nereden geçtiğini bilmediğim kara kaplı bir kitap geçti. İçerisinde karşıma iki kelime çıktı, ‘Vadideki Zambak’. Okuduğum andan itibaren bir rüya adamı oldum. Girişindeki sahneyi okumaya başladığımdan itibaren bambaşka bir dünyadan bahsediyordu. Sonra defalarca okudum, neredeyse ezberledim. O kitapla karşılaşmamız, hayatımın kırılma noktalarından bir tanesidir. Ondan önce de kitap okuma alışkanlığına sahiptim ama bu kitap beni başka bir dünyaya götürdü. Başka dünyaların kapılarını açtı. Farklı hayatlar yaşamak istemiyor, bir hayata yirmi hayat sığdırma şansından vazgeçiyorsanız kitaplardan uzak bir hayat sürdürebilirsiniz.”

Yazar Ercan Yılmaz, gençlerle geçirdiği keyifli söyleşinin ardından sevilen kitapları “Meserret Oteli” ve “Kitap Evi Oteli” kitaplarını gençler için imzaladı.

Diğer Haberler