Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 17 Şubat 2020

ABONE OL

Engelli Memur Adaylarına Ücretsiz Kurs

Esenler Belediyesi, 26 Nisan Pazar günü yapılacak Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (EKPSS) girecek adaylara ücretsiz kurs hizmeti veriyor.

Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü Engelliler Koordinasyon Merkezi (ESENKOM) ve Esenler Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde engellilere yönelik gerçekleştirilen kurs hizmeti kapsamında; engelliler alanlarında uzman öğretmenler tarafından dersler alarak, 26 Nisan Pazar günü gerçekleştirilecek Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (EKPSS) hazırlanıyorlar. Her hafta cumartesi ve pazar günleri 10.00 ile 17.00 saatleri arasında, Menderes Mahallesi’ndeki Çocuk Sokağı’nda yer alan Esma Biltaci Anne Çocuk Kampüsü içindeki Annemle Okuyorum Kütüphanesi’nde gerçekleştirilen kursta; Türkçe, Matematik, Tarih, Coğrafya gibi genel yetenek derslerinde eğitimler veriliyor. Kurs kapsamında işitme engelli memur adayları için de dersler işaret diliyle anlatılarak kolaylık sağlanıyor.

27 öğrencinin faydalandığı kurs, 29 Mart tarihine kadar her hafta cumartesi ve pazar günleri devam edecek. Kursa katılmak isteyen aday öğrenciler, 444 00 73(dahili 7312) numaralı telefondan detaylı bilgi alabilirler.

 

Diğer Haberler