Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 18 Kasım 2015

ABONE OL

Dünya Şampiyonları Esenler’den Çıkıyor

Esenlerli kick boksçular Duygu Turan ve Samet Keser, Dünya Büyükler Kick Boks Şampiyonası’ndan tarihi başarılarla ayrıldılar. Milli sporcular şampiyonayı bir altın ve bir gümüş madalyayla tamamladılar.

Esenlerli kick boksçular Duygu Turan ve Samet Keser, Dünya Büyükler Kick Boks Şampiyonası’ndan tarihi başarılarla ayrıldılar. Milli sporcular şampiyonayı bir altın ve bir gümüş madalyayla tamamladılar.

Esenler dünya şampiyonları çıkarmaya devam ediyor. Mimar Sinan Mahallesi’nde faaliyet gösteren Doğan Spor Kulübü sporcuları, 25 Ekim – 1 Kasım 2015 tarihleri arasında Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da düzenlenen Dünya Büyükler Kick Boks Şampiyonası’ndanTürkiye Milli Takımı adına 2 madalyayla ayrıldılar. Toplam 16 madalya ile bu zorlu mücadeleyi alnının akıyla tamamlayan Türkiye Milli Takımı’nda Esenlerli sporcular Duygu Turan ve Samet Keser tarihi başarılara imza attılar.

BİR ALTIN BİR GÜMÜŞ

Kadınlar 50 kg Kick Light branşında mücadele eden 2014 Büyükler Avrupa Kick Boks Şampiyonu Duygu Turan, finalde karşılaştığı Slovenyalı rakibini yenerek dünya şampiyonluğu kupasını kaldırdı. Samet Keser ise Erkekler 86 kg K1 Rules dalında mücadele etti. Keser, yarı finalde dünya şampiyonluğu bulunan Kazakistanlı rakibini yenerek finalde Polonyalı ile karşılaştı. Kıyasıya bir rekabete sahne olan final mücadelesinde milli sporcumuz rakibine yenilerek şampiyonada gümüş madalyanın sahibi oldu.

GÖKSU ŞAMPİYONLARLA BULUŞTU

Şampiyonlar, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ile Halk Günü’nde bir araya geldi. Göksu, Esenler ve Türkiye adına tarihi başarıya imza atan sporcuları tebrik etti. Göksu, Esenler Belediyesi adına sporculara kol saati hediye etti. Sporcular, elde ettikleri başarılar karşısında Esenler Belediyesi’nce ayrıca ödüllendirilecekler.

ZİRVEYİ BIRAKMAYACAĞIZ

Başarının sırrının çok çalışmaktan geçtiğini söyleyen sporcular, “Önümüzdeki yıl düzenlenecek Avrupa Şampiyonası’nda da yine şampiyonluk için yarışacağız. Çok çalıştık ve başardık. Zirveyi kimseye bırakmak istemiyoruz. Bu süreçte her zaman yanımızda olan Esenler Belediyesi’ne ve Başkan Göksu’ya da teşekkür ediyoruz. Bu başarı, hem Esenler’in hem de Türkiye’nin başarısıdır” diye konuştular.

Diğer Haberler