Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 28 Şubat 2024

ABONE OL

DÜNYA RESSAMLAR GÜNÜ ESENLER’DE KUTLANDI

Esenler Belediyesi, Dünya Ressamlar Günü'ne özel bir dizi etkinliğe ev sahipliği yaptı. ESEV resim atölyesi öğrencilerinin eserlerinden oluşan sergi, sanatseverlerin ilgisine sunuldu. Sergiden elde edilen gelir ise Gazze ve deprem bölgelerine bağışlanacak.

Esenler Belediyesi, 27 Şubat Dünya Ressamlar Günü’nde “Geçmişten Günümüze Türk Resim Sanatı” adlı müzikli söyleşi ile bugüne özel bir sergiye ev sahipliği yaptı. Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen söyleşi, Esenler Belediyesi Sanat Evi Genel Sanat Yönetmeni Abdülbaki Kömür ve sanatçı Bünyamin Kara’nın katılımıyla gerçekleşti. Sultan Abdülaziz’in bestelerinin icra edildiği söyleşide, geçmişten günümüze tüm dünya sanatlarında olduğu gibi her dönemde etkili rol oynayan Türk resim sanatının gelişimi ele alındı. Ardından ESEV resim atölyesi öğrencilerinin 100’e yakın eserlerinden oluşan “Yıkım-Yaşam-Soykırım” temalı sergi meraklıların ilgisine sunuldu. Sergiden elde edilen gelir ise deprem bölgelerine ve Gazze’ye bağışlanacak.

GELENEKSEL SANATLARI TAKİP ETMEMİZ GEREKİYOR

Sanatçı Bünyamin Kara “Bugün dünyanın neresine giderseniz gidin sanatla uğraşıyorsanız, resim, müzik ve mimarlık için sizi bekleyen yol var. Batı sanatlarını ve geleneksel sanatları bilmeniz gerekiyor. Sanatçıların kişisel çabası da önemli. Eğitim sistemi de buna destek vermeli. Bu sanatı besleyip geliştirmemiz gerekiyor. Onları güncellememiz lazım. Bunlardan yeni bir şey ortaya çıkarmamız gerekiyor. Dengeli bir şekilde yeni bir ürün ortaya koymamız gerekiyor” dedi.

Diğer Haberler