Öneri ve Talep Formu

Bu sergi Kâbe aşkının artmasına vesile olacak.

Eklenme tarihi 18 Nisan 2022

ABONE OL

DİYANET İŞLERİ BAŞKANI ERBAŞ KÂBE SERGİSİ’Nİ ZİYARET ETTİ

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu ve Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş “Kâbe Örtüleri ve Kâbe Yolunda Hatıralar Sergisi”ni ziyaret etti.

Esenler Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı, koleksiyoner Bekir Kantarcı’nın yaklaşık 30 yıllık bir zaman diliminde yurt içi ve yurt dışından edindiği farklı dönemlere ait Kâbe örtüleri ile eski hac yolculuklarından pek çok hatıranın yer aldığı “Kâbe Örtüleri ve Kâbe Yolunda Hatıralar Sergisi”ni ziyaret eden Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ve Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu 300’den fazla eseri tek tek inceleyip, hikâyelerini dinledi.

YAPANLARDAN ALLAH RAZI OLSUN

Sergi ile ilgili duygu ve düşüncelerini anlatan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, “Esenler Belediyesi’nin yapmış olduğu bu sergiyi gezmekten duyduğum memnuniyeti özellikle belirtmek istiyorum. Kâbe örtüleri, anahtarları, surre alayı, Ravza-i Mutahhara, Beytullah ve hac ile ilgili pek çok hatıranın, kutsal eşyaların burada sergilenmiş olması hem Esenler halkı hem de dışarıdan buraya geleceklerin Kâbe aşklarının artmasına vesile olacağını düşünüyorum. Yapanlardan Allah razı olsun” dedi.

KÂBE ÖZLEMİMİZİ DİNDİRECEĞİZ

‘Esenler’deki her bir kardeşimi bu anlamlı sergiye davet ediyorum’ diyen Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “Esenler Dr. Kadir Topbaş Kültür  Sanat Merkezi çok önemli bir sergiye ev sahipliği yapıyor. İnsanlık tarihinin başlangıcından günümüze kadar Kâbe’de geçen bütün süreçlerin anlatıldığı, görselleriyle beraber sunulduğu ve her bir insanımızın gördüğünde duygulanacağı, hepimizin özlemi olan Kâbe ile ilgili bilgilerin paylaşıldığı anlamlı bir sergi” ifadelerini kullandı.

Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’ndeki Kâbe Örtüleri ve Kâbe Yolunda Hatıralar Sergisi, 1 Mayıs 2002 tarihine kadar ziyarete açık. 7/24 açık olan ve vatandaşlardan yoğun ilgi gören sergi ücretsiz gezilebiliyor.

Kültür İşleri Müdürlüğümüz tarafından Ramazan ayına özel etkinlikleri takip etmek için tıklayabilirsiniz. 

Diğer Haberler