Öneri ve Talep Formu

“Dilfiruz Resim ve Ebru Sergisi” ziyaretçilerini bekliyor.

Eklenme tarihi 23 Mayıs 2022

ABONE OL

DİLFİRUZ ESERLER SANATSEVERLERLE BULUŞTU

Esenler Belediyesi Sanat Evi (ESEV) ebru ve resim atölyesi eğitmenleri ile kursiyerlerinin eğitim dönemi boyunca yaptıkları eserler, “Dilfiruz Resim ve Ebru Sergisi”nde sanatseverlerin ilgisine sunuldu. Sergide ayrıca iki öğrenci icazet aldı.

Esenler Belediyesi Sanat Evi (ESEV) ebru ve resim atölyesi eğitmenleri ile kursiyerlerinin yaptıkları eserler, “Dilfiruz Resim ve Ebru Sergisi”nde sanatseverlerle buluştu. Sergiye, İranlı sanatçı Bahman Razi Olyaei, kurs eğitmenleri, eserleri yapan öğrenciler ve birçok sanatsever katıldı. Sergiye katılan İranlı sanatçı Dr. Öğretim Üyesi Bahman Razi Olyaei, öğrencilerle birlikte eserleri tek tek inceledi. Sergide İstanbul’u ve baharı simgeleyen 55 eser yer alırken sergiyi ziyaret eden sanatsever ise keyifli dakikalar yaşadı. Üç kuşak sanatçıyı bir araya getiren sergide, ebru eğitmeni Merve Koç öğrencileri Zeynep Yılmaz ve Nilgün Gök’e sekiz yıllık emeklerinin karşılığı olarak icazet takdim etti. İcazet takdiminden sonra kurs eğitmenlerine öğrencileri tarafından çiçek hediye edildi. Sergi, bir hafta boyunca ziyaret edilebilecek.

ESERLERİ BÜYÜK BİR MUTLULUKLA YAPTIK

Resim eğitmeni Ebru Ebrar Yılmaz “ESEV’de 2011 yılından beri ders veriyorum. Resim grubumuza pandemiden önce sergi düşünüyorduk. Bugüne nasip oldu. İsmimizin de dilfiruz olmasından dolayı bu güne uygun gördük. Dilfiruz, gönle ferahlık veren Farsça bir kelime. Çalışmalarımızı öğrencilerimiz yaparken büyük bir mutluluk ve sevinçle fırça darbesiyle attık. Bende onlarla birlikte çalıştım. Birlikte emek verdik. Hepsinin emeği gayreti çok fazla oldu. ESEV’in bize çok fazla desteği var. Bu imkânları sağladıkları için Esenler Belediyesi’ne çok teşekkür ediyorum. Ebru ve Merve hocamla 2017’den beri ders aldım. Nasip oldu onunla birlikte bir sergi hazırladık. Sergide hem resim hem ebru çalışmalarımız bulunmaktadır” dedi.

SANATSAL İHTİYAÇLARIMIZA CEVAP VEREN BİR YER

Kursta öğrenci olan ve eseri sergilenen Davut Şahan ise şunları kaydetti:

“ESEV’e bu yıl başladım. Birinci yılım olmakla beraber üç tane eser sergiledim. Esenler için çok büyük bir değer burası. İnsanların sanatsal ihtiyaçlarına cevap verebilen bir yer. Ebru hocamız bizim için çok kıymetli. Umarım seneye de tekrar aynı kursta devam ederiz. Güzel bir sergi oldu geldiğiniz için teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler