Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 12 Kasım 2021

ABONE OL

DENİZ TOPRAK’TAN MÜZİK ZİYAFETİ

“Erdal Şahin ile Müzikli Söyleşi” programının bu ayki konuğu türkü yorumcusu-solist Deniz Toprak oldu. Programda sevilen türküleri seslendiren Toprak, “Müzikal yolculuğum iyi bir şekilde devam ediyor” dedi.

Dr. Öğretim Üyesi ve Müzisyen Erdal Şahin’in sunduğu “Müzikli Söyleşi” programı, bu ay türkü yorumcusu-solist Deniz Toprak’ı ağırladı. Toprak, programda pek çok türkü seslendirirken müzik yolculuğuna ve yeni çalışmalarına dair açıklamalarda bulundu.

KAYAHAN EN BÜYÜK DESTEKÇİMDİ

Hayatının odak noktasının kızı Asya olduğunu söyleyen Toprak, “Zor ama bu hayatta anne olmayı daha çok sevdim. Rabbimin biz kadınlara sunmuş olduğu çok üstün bir mertebe annelik. Asya ile birlikte bende bir anne kimliği oluştu. Tabi müzikal kimliğimdeki yolculuk da iyi şekilde devam ediyor. Çok hırslı biri değilim. Sevdiğim ve gönülden hissettiğim türküleri hissettirebildiysem ne mutlu diyorum. Böyle devam ediyorum” diye konuştu.

Toprak, müziğe başlama hikâyesini ise şu sözlerle anlattı:

“İlkokul 4. sınıftayken bir 23 Nisan bayramında hocam solo bir türkü görevi verdi. “Su sızıyor sızıyor” ilk okuduğum türküdür. O türküyü okuduktan sonra öyle bir alkış koptu ki “Alkışsız yaşayamam artık” dedim. Evvelinde de vardı ama ailemde hiç müzisyen yok. Rahmetli babamın sesi çok güzeldi. Halalarımla bir araya geldiğimiz zaman meşk eder, türküler söylerdik. Ama ilk profesyonel adım atan ben oldum. Sonra babam prodüktör olmasına rağmen bu işin içinde olan biri olarak bana şiddetle karşı çıktı. Yıllar sonra ben babamın inadını kırıp 2007 yılında ilk profesyonel albümüm olan “Türkü Molası”nı yaptım. Kayahan Açar hem isim babasıydı albümün hem de kol kanat germişti. Ben “Hazan Nedir?”i okurken baktım karşımda Kayahan. O zamanlar yaşım da küçüktü. O eksik birçok yerimi tamamladı.”

MUTLULUKTAN BAYILACAKTIM

Konser için gittiği yerlerde pek çok anılar biriktiğini belirten Toprak, “Tam müzikten vazgeçip ‘Ben bu işlerin adamı değilim, bırakacağım’ derken Aksaray Güzelyurt’tan bir konser teklifi geldi. O an mutluluktan düşüp bayılacaktım. Dedim ki beni konsere çağırıyorlar. Ne kadar güzel bir şey. Gittim orada sahneye çıktım. İlk konserimdi. Çok kalabalıktı. Ben çıktım “Hazan nedir?” deyince insanlar da söylemeye başladı. Herkes ezberlemişti. Çok duygulandım” ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler