Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 31 Ekim 2013

ABONE OL

Cumhuriyet’in 90. Yılı Coşkuyla Kutlandı

Cumhuriyetimizin 90. Yılı tüm yurtta olduğu gibi Esenler’de de büyük bir coşku ile kutlandı. Esenler Kemer Stadı’nda düzenlenen programda konuşan Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal, “Cumhuriyet, Türk Milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez değerdir” dedi.

Cumhuriyetimizin 90. Yılı tüm yurtta olduğu gibi Esenler’de de büyük bir coşku ile kutlandı. Kemer Mahallesi’ndeki Esenler Stadyumu’nda düzenlenen programa; Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Garnizon Komutanı Piyade Albay Metin Bayraktar, Esenler İlçe Emniyet Müdürü Dr. Erhan Akgün, Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan, belediye başkan yardımcıları, ilçe milli eğitim şube müdürleri, okul müdürleri, mahalle muhtarları, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

CUMHURİYET, EN BÜYÜK MİRASTIR

Cumhuriyetimizin 90. Kuruluş yıldönümü münasebetiyle düzenlenen program, protokolün halkı selamlaması ve saygı duruşunun ardından okunan İstiklal Marşı ile başladı. Programda konuşan Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal sözlerine, Mustafa Kemal Atatürk sayesinde kurulan Cumhuriyetimizin 90. Yıldönümünün kutlu olmasını dileyerek başladı. Ünal, “Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk 19 Mayıs 1919’da Samsun’da büyük fedakarlıklarla başlattığı kutlu mücadele, Türk Milletinin inanç ve azmi ile başarıyla sonuçlanmış, 29 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyet’in ilanıyla Türkiye Cumhuriyeti kurulmuştur. Atatürk’ün ‘Türk Milletinin karakterine en uygun yönetim idaresi Cumhuriyet idaresidir’ diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, Türk Milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez değerdir” diyerek konuşmasını tamamladı.Program, Ünal’ın konuşmasının ardından öğrenciler tarafından hazırlanan, Mustafa Kemal’in sevdiği türküler eşliğinde oynanan halk oyunları ile devam etti. Gösterilerin ardından günün anlam ve önemine uygun okunan şiirlerle program sona erdi.

Diğer Haberler