Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 17 Haziran 2013

ABONE OL

Çocuk Üniversitesi’nde Ders Başı

Esenler Belediyesi’nin Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğinde hayata geçirdiği Çocuk Üniversitesi’nde ilk ders zili çaldı. İlk derste çocuklarla bir araya gelen Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “Çocuk Üniversitesi’ndeki amacımız, sizi üniversiteye ve hayata hazırlamak” dedi.

Esenler Belediyesi’nin Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğinde hayata geçirdiği Çocuk Üniversitesi’nde ilk ders zili çaldı. İlk derste çocuklarla bir araya gelen Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “Çocuk Üniversitesi’ndeki amacımız, sizi üniversiteye ve hayata hazırlamak” dedi.Esenler Belediyesi, bilinçli, bilgili ve erdemli bir nesil yetişmesi için toplumun her kesimine yönelik farklı projeler geliştirmeye devam ediyor. Türkiye’nin öncü projesi Anne Üniversitesi ile birçok belediyeye örnek olan Esenler Belediyesi, Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğinde “Büyümüş de küçülmüşlere en özel üniversite” sloganıyla hayata geçirdiği Çocuk Üniversitesi’nde de ilk ders zili çaldı. Esenler Belediyesi Şehir Düşünce Merkezi tarafından, Esenler’de bulunan ilköğretim çağındaki öğrencilerin sorumluluk bilincini geliştirmek, üniversite kavramıyla yakınlaştırmak, meraklarına bilimsel yanıtlar vermek amacıyla hayata geçirilen Çocuk Üniversitesi’nde yüzlerce çocuk, kendilerine hediye edilen Çocuk Üniversitesi’ne özel tişört, çanta ve şapkaları da aldıktan sonra ilk derslerine girdiler.SİZİ HAYATA HAZIRLIYORUZ

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu da, Esenler Belediyesi Kütüphane Müdürü Hasan Taşçı ile birlikte çocukları ilk derslerinde yalnız bırakmadı. Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü içindeki Otağ-ı Hümayun binasının tarihi ve kültürel dokusu eşliğinde çocuklarla tanışan ve sohbet eden Göksu, çocuklara önce karnelerinin nasıl olduğunu sordu. Ardından da Otağ-ı Hümayun ve Esenler hakkında çocukları bilgilendiren Göksu, “Biz sizi üniversiteyle tanıştırmak istiyoruz” dedi. “Çocuk Üniversitesi’ndeki amacımız, sizi üniversiteye ve hayata hazırlamak” diyen Göksu, “Sizin geleceğinizin muhteşem olması için bu üniversiteyi yapıyoruz, bu eğitimleri veriyoruz” şeklinde konuştu. Çocuklara, 2 hafta sürecek eğitimlerin sonunda düzenlenecek Diploma Töreni’nde de bir araya gelme sözü veren Göksu, başarı dileklerinin ardından çocuklarla toplu hatıra fotoğrafı da çektirdi. Üniversite ortamında ders işleyecek olmanın kendilerini heyecanlandırdığını ve başarıya daha fazla odakladığını belirten çocuklar da, böyle bir fırsat sağladığı için Başkan Göksu’ya teşekkürlerini ilettiler.

ÜNİVERSİTE’DE ÖĞRENİYORLAR

Çocuk Üniversitesi kapsamında Esenler genelinden 140 öğrenci; “Bilim”, “Buluşlar Tarihi”, “Kültürel Miras”, “Canlıların Dünyası ve Teknoloji”, “Değer ve Hoşgörü”, “Bilim ve Deney”, “Matematik Dünyası”, “Lider Kim?”, “Doğamız ve Biz” konularında Yıldız Teknik Üniversitesi’nin öğretim üyelerinden eğitim alıyorlar.  Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü’nde, amfi ve laboratuvar ortamında gerçekleşen dersler, 2 haftalık bir sürecin ardından 28 Haziran Cuma günü sona erecek.

Diğer Haberler