Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 25 Nisan 2014

ABONE OL

Bu İlçede Kimse “kimsesiz” Değil

Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü “ Kimsesizlerin Kimi Projesi” kapsamında, ilçedeki kimsesiz ve yaşlı kimselere ziyaret etmeye devam ediyor.

Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü “ Kimsesizlerin Kimi Projesi” kapsamında, ilçedeki kimsesiz ve yaşlı kimselere ziyaret etmeye devam ediyor. Esenler’de yaşayan yardıma muhtaç ve yaşlı kimsesizlere her zaman yardım elini uzatan Esenler Belediyesi, “Kimsesizlerin Kimi Projesi” kapsamında evlerinde tek başına yaşayan 80 yaşındaki Ayşe Metin ile 85 Saniye Kaşoğlu’nu ve 73 yaşındaki Havva Yılmaz’ı evlerinde ziyaret etti. Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen ziyaretlerde ilk adres, Davutpaşa Mahallesi’nde yaşayan 80 yaşındaki Ayşe Metin’in evi oldu. Çocukları olmayan ve eşi de vefat ettiği için tek başına yaşayan 80 yaşındaki Ayşe teyze, misafirlerini güler yüzle kapıda karşıladı. Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette, Ayşe teyze ile sohbet eden Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, Ayşe teyzenin arızalı olan işitme cihazını tamir ettirerek, geri verdi.

ÖĞRENCİLERLE ANLAMLI ZİYARET

Ayşe teyzenin ardından aynı mahallede eşiyle birlikte yaşayan 73 yaşındaki Havva Yılmaz’ı evinde ziyaret eden Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, yaşlı çifte bir sürpriz yaparak Engin Can Güre İlkokulu öğrencileri ile birlikte kapısının zilini çaldı. Çocukları olmadığı için öğrencilerin ziyaretinden çok mutlu olduğunu söyleyen Yılmaz çifti, Esenler Belediyesi’ne ve öğrencilere, yaptıkları ziyaretten dolayı teşekkür etti.

Son olarak Menderes Mahallesi’nde yaşayan Saniye Kaşoğlu’nu da Nene Hatun İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle birlikte ziyaret eden Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, tek başına yaşayan 85 yaşındaki Saniye teyze ile yakından ilgilendi. Saniye teyze ile çay içip, uzun uzun sohbet ederek hal ve hatırını soran öğrenciler, hazırladıkları yemeklerle de leziz ikramlarda bulundular. Ziyaretten çok memnun kalan Saniye teyze de kendisine her konuda destek olduğu için Esenler Belediyesi’ne teşekkür etti ve yürümekte zorlandığı için tekerlekli sandalye talebinde bulundu.

Diğer Haberler