Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 13 Şubat 2020

ABONE OL

Bebekler, Annelerine Spor Arkadaşı Oldu

Esenler Belediyesi, 16-36 ay arasındaki bebekler ve anneleri için "Bebeğinle Spora Gel" projesini hayata geçirdi. Anneler, bebekleriyle birlikte spor yaptı.

Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü “Bebeğinle Spora Gel” sloganıyla yeni bir proje başlattı. 16-36 ay arası bebeği olan annelere yönelik olarak başlatılan proje, ritmik jimnastik ve eğlence aktiviteleriyle zenginleştirilerek anne ve bebek arasındaki uyumu güçlendirmeyi amaçlıyor. Proje ile aynı zamanda bebeğin yaşıtlarıyla sosyalleşmesi sağlanırken, oluşturulan pozitif alanla da gelişimi olumlu yönde destekleniyor. Program, eğlenerek öğreten, deneyimleme ve keşfe açık içeriklerden oluşuyor.

 

KENDİ MÜZİK ALETİNİ KENDİLERİ YAPIYOR

Bebekli jimnastik hareketleri ve müzikli aktivitelerle keyifli vakit geçiren anne ve bebekleri aynı zamanda basit malzemelerle müzik aleti yaparak çocukların el becerilerini geliştiriyor. Program boyunca marakas, davul, mızıka, el zili, tef, ipli davul, saz ve olta gibi müzik aleti yapacak olan çocuklar kendi oyun malzemelerini kendileri yapmış olacak. Çarşamba günleri kendi müzik aletini yapan anne-bebekli gruplar, Cuma günleri yaptıkları bu müzik aletleriyle ritmik şarkılar eşliğinde spor yapıyorlar.

 

BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR

Spor, oyun ve müzikle bütünleştirilmiş on ikişerli gruplardan oluşan dersler, 12 Şubat – 17 Nisan 2020 tarihleri arasında her çarşamba ve cuma günü saat 14.00 ile 15.00 arasında Prof. Dr. Ümit Meriç Kadın Aile ve Gençlik Merkezi’nde düzenleniyor. Başvuru yapmak isteyenler, Kadın ve Aile Müdürlüğü’ne bizzat ya da 0(212) 562 17 40 numaralarını arayarak başvurularını yapabilirler.

Diğer Haberler