Öneri ve Talep Formu

Anne sütü eğitimleri ile Esenlerli anneleri bilinçlendirdik.

Eklenme tarihi 6 Ekim 2021

ABONE OL

BEBEK DOSTU ESENLER’DE ANNELER BİLİNÇLENDİ

Esenler Belediyesi, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve UNICEF öncülüğünde “Dünya Emzirme Haftası” olarak kabul edilen  1-7 Ekim tarihleri arasında annelere "Anne Sütünün Önemi ve Başarılı Emzirme" başlıklı eğitim verdi. 

Bebek Dostu Şehir/Kurum olma yolunda çalışmaları devam eden Esenler Belediyesi, ilçe genelinde anne sütünün önemi ve başarılı emzirme konusunda farkındalık oluşturmak üzere annelere eğitim verdi.

Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, Şule Yüksel Şenler Hanımlar Konağı’nda 0-6 ay arası bebeği olan ve hamilelik sürecindeki annelere 6-7 Ekim 2021 tarihlerinde iki gün boyunca “Anne Sütünün Önemi ve Başarılı Emzirme” başlıklı eğitim verdi.

UZMANLARDAN ANNELERE ÖZEL EĞİTİM

Alanında uzman ebe ve hemşireler tarafından aşağıdaki ana başlıklardan oluşan her guruba, ikişer saatlik eğitim verildi.  Eğitim süresince anneler;

  1. Ders, Türkiye’de Emzirme Durumu,
  2. Ders, Anne Sütünün Önemi
  3. Ders, Anne Sütü ile Beslenme Neden Bu Kadar Önemli?
  4. Ders, Başarılı Emzirmede 10 Adım
  5. Ders, Emzirme Önerisi
  6. Ders, Emzirmenin Yararları
  7. Ders, Anne Sütünün Bileşimi
  8. Ders, Yapay Beslenmenin Tehlikeleri konularında bilgilendirildi.

Eğitim kapsamında iki gün boyunca, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’nden Bebek Dostu Kurum Çalışmaları’nda görevli ebe hemşire Dilek Burbut, Esenler Kadın Doğum Hastanesi yeni doğan hemşiresi Mine Güneş Saran, Esenler Medipol Üniversitesi Hastanesi yeni doğan hemşiresi Ela Nur Taşçı ve Esenler İlçe Sağlık Müdürlüğü’nden Bebek Dostu Kurum çalışmalarından sorumlu ebe Döndü Canatak iki ayrı gruba 10:00-12:00 ve 14:00-16:00 saatleri arasında farkındalık eğitimi verdi.

Eğitimin programına; Esenler Medipol Hastanesi Başhemşiresi Buket Yeşilbaş, Esenler Kadın Doğum Hastanesi Başhemşiresi Derya Yıldız hanım ve Kadın Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nden Aile ve Sosyal İşler Koordinatörü Sevilay Acar katıldı.

Eğitime katılan toplam 50 anneye Esen Bebe çantası ve bebek emzirme önlüğü hediye edildi.

“Anne Oluyorum” eğitimlerine katılarak Esen Bebe çantasına sahip olmak için tıklayın. 

 

Diğer Haberler