Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 2 Mayıs 2011

ABONE OL

BAŞARIYA ÖDÜL

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nda (YGS) aldığı 496 puanla Türkiye ikincisi olan Esenlerli Mehmetcan Tütüncü'yü kol saati ve Ipad ile ödüllendirdi. Esenler Derecem Dershanesi öğrencisi olan Tütüncü, ödülünü Esenler Belediye Meclisi'nde belediye meclis üyelerinin alkışları arasında aldı.

Göksu, Türkiye YGS ikincisine kol saati ve Ipad hediye etti…

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nda (YGS) aldığı 496 puanla Türkiye ikincisi olan Esenlerli Mehmetcan Tütüncü’yü kol saati ve İpad ile ödüllendirdi. Esenler Derecem Dershanesi öğrencisi olan Tütüncü, ödülünü Esenler Belediye Meclisi’nde belediye meclis üyelerinin alkışları arasında aldı.

Yaklaşık 1.5 milyon öğrencinin yarıştığı YGS’de büyük başarı göstererek Türkiye ikincisi olan Mehmetcan Tütüncü’yü Esenler Belediye Meclisi’nde kabul eden Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, meclis toplantısı başlamadan önce meclise hitaben bir konuşma yaptı. Bugün Esenler için güzel bir gün olduğunu hatırlatarak sözlerine başlayan ve YGS’de Türkiye ikincisi olan Esenler Derecem Dershanesi öğrencisi Tütüncü’yü tebrik eden, “Mehmetcan’ın elde ettiği bu başarı, Esenler’in başarısıdır. Şimdi de Esenler, kendi çocuğunu ödüllendiriyor. Bu ödülün 2 gerekçesi var: Birincisi Esenler’den bir öğrencinin bu başarıyı kazanması ikincisi ise; Esenler’deki çocukları motive etmesi. Bu ödül, Esenler’deki her bir çocuk için motivasyon unsuru olacaktır” dedi. Başkan Göksu, bundan sonraki dönemlerde Esenler’de YGS gibi ulusal ölçekteki sınavlarda dereceye giren çocukları ödüllendirmeye devam edeceklerine dikkat çekerek, “Bu bizim için bir iftihardır” dedi Mehmetcan, Boğaziçi’nde okumak istiyor. Mehmetcan’ı kürsüye davet ederek tebrik eden ve kol saati ile bir adet İpad ödülünü takdim eden Göksu, duygu ve düşüncelerini ifade etmesi için mikrofonu Mehmetcan’a verdi. Heyecanlı olduğu gözlenen Mehmetcan, Boğaziçi Üniversitesi’nde Endüstri ya da Elektronik Mühendisliği bölümünde okumak istediğini ve daha karar aşamasında olduğunu dile getirdi.

Mehmetcan’a tavsiyeler veren Göksu ise; “Öyle başarılı arkadaşlar biliyorum ki, üniversite bittikten sonra hayata atıldıklarında hayat onları mağlup ediyor. Mağlup olmamak için bu çağda, sosyalleşmek çok büyük önem taşıyor” dedi. Göksu, yakın bir zaman içinde Türk Telekom ile birlikte bir projeye başlayacaklarının da müjdesini vererek, Esenler’deki bilgi altyapısını bitireceklerini söyledi.

Diğer Haberler