Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 14 Aralık 2022

ABONE OL

AYNEN TV DOĞU TÜRKİSTAN ZULMÜNÜ DÜNYAYA DUYURUYOR

İslâm Dünyası Buluşmaları’nın ilk konuğu Doğu Türkistanlı Murat Mulati oldu. Mulati, bu programlar sayesinde seslerini duyurabildiklerini söyleyerek, “Bu şekilde insanlarda farkındalık yaratılarak, zulüm ortadan kaldırılabilir” dedi.

Aynen TV’nin yeni projesi ‘İslâm Dünyası Buluşmaları’nın ilk bölümü yayınlandı. İslâm devletlerinin yaşadığı problemleri ele alan program izleyiciyle buluştu. İlk bölüm konuğu Doğu Türkistanlı Murat Mulati, Çin’in yaptığı zulümleri anlattı.

BAŞTA TÜRKİYE OLMAK ÜZERE 39 ÜLKEDEN DESTEK ALDIK

“Çin’in 5 milyonu aşkın insana esir kamplarında eziyet ettiğini biliyoruz” diyerek konuşmasına başlayan Murat Mulati, “Çin, ‘Ya Çinli gibi yaşayacaksın ya da bu toprakları terk edeceksin’ diyor. Orada açık bir soykırım yapılıyor. Bizim sessiz çığlığımızı ya programlarda ya da sosyal medyada duyurabilirsiniz. Daha yeni, bir binada yangın çıktı. 40’tan fazla şehidimiz var. Bunun sebebi pandemi bahanesiyle 100 gündür halkımızı evde tutuyorlar. Bir yandan Çin ile bir yandan açlıkla mücadele ediyorlar. Sayımız az olduğu için sesimizi duyuramıyoruz. Artık Avrupa ülkeleri bu soykırımın farkında. Başta Türkiye olmak üzere Avrupa devletlerinden destek alıyoruz. Eğer yardım gönderemiyorsanız, bizim için bol bol dua edin ve bu zulmü dünyaya duyurun” ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler