Öneri ve Talep Formu
aşı

Halkımızın Covid-19’a karşı daha rahat aşı olabilmesi için ilçe genelinde aşı noktaları kuruldu

Eklenme tarihi 9 Temmuz 2021

ABONE OL

AŞI NOKTALARIMIZ ESENLER HALKINI BEKLİYOR

Esenler Belediyesi, Sağlık Bakanlığı ile iş birliği yaparak, halkın Covid-19’a karşı daha rahat aşı olabilmesi için ilçe genelinde aşı noktaları kurdu.

Covid-19’a karşı ülkemizde aşı çalışmaları hızla devam ederken iki yıla yakındır zor zamanlar geçiren dünyanın bu pandemiden çıkabilmesi için kilit role sahip olan aşılamanın daha hızlı ve yaygın gerçekleşebilmesi amacıyla Esenler Belediyesi de, Sağlık Bakanlığı ile iş birliği yaparak çok önemli bir hizmeti başlattı.

AŞI COVİD-19’A KARŞI HALKIMIZI KORUYACAK

İlçede halkın kolayca ulaşabileceği üç alana aşı noktası ismiyle sağlık çadırları kuran Esenler Belediyesi, randevusu olan ya da uygun şartları taşıyan 18 yaşından büyük vatandaşların, uzman sağlık çalışanları tarafından aşılanabilmesine destek oluyor.

Vatandaşlarımız, e-devlet ve e-nabız üzerinden aşılanmak için randevularını alabilirken, doğrudan aşılanma noktalarına gelen 18 yaşından büyük vatandaşlarımız da ücretsiz olarak, Biontech veya Sinovac aşılarından birini seçerek aşılanabiliyorlar.

Aşılarını olan vatandaşlar, e-nabız üzerinden da aşı olduklarına dair uyarıyı görerek günlük hayatlarına güven içinde devam ediyorlar.

NORMALE DÖNMEK İÇİN HEP BERABER AŞI OLMAYA

Sağlık personelimiz ise aşıdan önce ve sonra vatandaşlarımıza aşılanma süreci hakkında bilgi vererek, yapmaları gerekenleri de detaylıca anlatıyor ve sürecin sağlıklı işlemesini sağlıyor.

Covid-19’a karşı önemli bir koruma kalkanı sağlayan aşılar sayesinde vatandaşlarımız virüs riskine karşı daha güvenli bir yaşam sürme imkanı bulurken, hem ülkemizde hem de dünyada hayatın normale döneceği ve sevdiklerimizle yeniden özgürce kucaklaşabileceğimiz günlere hızla yaklaşıyoruz.

Dünya’da da aşılama çalışmaları hızla devam ederken Türkiye nüfusun aşılanma oranı konusunda dünyanın en başarılı ülkeleri arasında yer alıyor.

AŞI OLDUK AMA ÖNLEMLERİ AKSATMIYORUZ

Aşısını olan vatandaşlarımızın, hem kendi sağlıklarını korumak hem de toplum sağlığını gözetmek adına maske kullanmaya devam etmesi, sosyal mesafe kurallarına dikkat etmesi ve hijyen kurallarına da özen göstermesi gerekiyor.

Aşılar bulaşmayı önlemiyor ancak virüsü alan bireylerin, yoğun bakıma düşmeden, hastalığı grip kadar hafif semptomlarla atlatmasına yardımcı olduğu vurgulanıyor. Vatandaşlarımızın bu hususların farkında olarak, aşılanmadan sonra da maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat etmesini önemle rica ediyoruz.

18 yaşından büyük vatandaşlarımızın Esenler’de aşı olmak için kolayca ulaşabilecekleri aşı noktalarımız ise şunlar:

  • Dörtyol Meydanı
  • Esenler Kaymakamlığı (Bina önü)
  • Giyimkent Yönetim Binası