Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 11 Şubat 2014

ABONE OL

ANNELER KEP ATTI

Anne Üniversitesi II. ve III Dönem mezuniyet töreni Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam'ın katıldığı coşkulu bir törenle açıldı.

Anne Üniversitesi II. ve III Dönem mezuniyet töreni Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam’ın katıldığı coşkulu bir törenle açıldı.

Törene; Bakan İslam’ın yanı sıra; İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, AK Parti İstanbul Milletvekilleri Osman Aşkın Bak, Sevim Savaşer, Tülay Kaynarca, İstanbul İl Müftüsü Rahmi Yaran, Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Bir şehirde anneler gülerse, çocuklar gülerse o şehir güler çünkü şehrin geleceği çocuklarda, şehrin inşası da annelerdedir” dedi ve annelerin eğitiminin önemine değindi.

Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek de, Anne Üniversitesi mezunlarını tebrik ettikten sonra “Türkiye’nin geleceğini dizayn etmek için Başkanımız bize katkı sağlıyor” dedi. “Çocuklar ilk eğitimini annelerinden alıyorlar” diyen Yüksek, daha sonra da kendilerinin çocukları eğittiklerini belirtti.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ise Esenler’de yapılan projeleri takdir ettikten sonra. “Annelerimiz, çocuklarımız, esnafımız için Esenler’de peş peşe çok güzel şeyler yapıldı ve yapılmaya devam ediyor” dedi. Anne Üniversitesi’nin önemine dikkat çeken Mutlu, “Bir hanımın üniversite hayatındaki o farklılığı hissetme duygusunu annelere siz takdim ettiniz. Onların gönlünü hoş ettiniz, onları âbâd ettiniz” diyerek Başkan Göksu ve Rektör Yüksek’i tebrik etti.

Programda Çocuk Üniversitesi mezunu 12 yaşındaki Tuana Koç, “Hem üniversite mezunu olduk, hem bir sokağımız oldu. Çocuk Üniversitesi’ne giderek üniversite kazanma isteğim daha da arttı” dedi. Tuana’nın Anne Üniversitesi mezunu annesi Nurhayat Koç da, “Üniversite ortamını yaşamak içimde uhde kalmıştı. Bunun için bu projede gördüm. Anne Üniversitesi, bize cevherlerimizi fark etmemizi sağladı” dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam’ın elinden diplomalarını alan anneler büyük bir sevinçle kep attı. Törende 200 anne mezun olmanın gururunu yaşadı.

Başkan Göksu da, tüm konuşmacılara konuşmalarının ardından günün anısına birer hediye takdim etti.

Konuşmaların ardından Anne Üniversitesi mezunlarının kaleme aldığı “Annemin Masalı” adlı masal kitabı ile Anne Üniversitesi yıllığı, anneler tarafından Bakan İslam’a takdim edildi.

Diğer Haberler