Öneri ve Talep Formu
Akıl ve zeka oyunları turnuvası (4)

Akıl ve Zeka Oyunları‘nda kıran kırana mücadele!

Eklenme tarihi 27 Ekim 2022

ABONE OL

AKIL VE ZEKA OYUNLARI LİGİ BAŞLADI!

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü ve Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle zekâ oyunlarına olan ilginin artırılması ve bu oyunların geniş kitlelere yayılması amacıyla hayata geçirilen Akıl ve Zeka Oyunları Ligi başladı.

Esenler Belediyesi ve Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile hayat geçirilen Akıl ve Zeka Oyunları Ligi, 19 okulun katılımıyla ilkokul düzeyinde başladı. Esenler ilçesinde bulunan öğrencilerin düşünen, üreten ve karşılaştıkları problemlere çözümler bulabilen bireyler olarak yetişmesi, akıl ve zeka oyunları ile yeteneklerinin geliştirilmesi, aralarındaki iletişim ve dostluk duygularının güçlenmesi, okullar arası iletişimin artırılması, vakitlerini daha verimli geçirmelerinin sağlanması ve takım ruhunun oluşması amacıyla gerçekleştirilen turnuva, 7 hafta sürecek. Turnuva kapsamında mangala, koridor, abalone, küre ve pentago oyunları oynanıyor.

AKIL OYUNLARI BİLİŞSEL GELİŞİMLERİNE KATKI SUNACAK

Proje koordinatörü Mehmet Akif Dumangöz, “İlkokullar Arası Akıl ve Zeka Oyunları Ligi projesi, Esenler Belediyesi ile Esenler Milli Eğitim Müdürlüğünün birlikte yürüttüğü bir projedir. Projede yarışmacı olan ilkokullu öğrencilerimizin heyecanı bizleri çok mutlu ediyor. Öğrenciler ve veliler tarafından çok beğenilen bu yarışma çocukların bilişsel gelişimlerine katkı sunacak. Projede çok kıymetli  katkılarından ötürü  Milli Eğitim Müdürlüğümüze şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler