Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 6 Ekim 2023

ABONE OL

2024 YILI BÜTÇESİ 4.7 MİLYAR TL

Esenler Belediyesi'nin 2024 yılı tahmini bütçesi 4.7 milyar olarak Esenler Belediye Meclisi’nde kabul edildi. Konuşmasında kentsel dönüşüm çağrısı yapan Göksu, bütçede en büyük payın kentsel dönüşüme ayrıldığını açıkladı.

Esenler Belediyesi’nin 2024 yılı mali performansı ve bütçe tasarısının görüşüldüğü Esenler Belediye Meclisi’nin 6. Seçim Yılı 5. Dönem Ekim Ayı Meclis Esenler Belediyesi Başkanlık Binasında düzenlendi. Esenler Belediye Meclisi Birinci Başkan Vekili Engin Aydoğan başkanlığında toplanan meclise; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri ve birim müdürleri katıldı.

ESENLER İÇİN NE GEREKİYORSA A’DAN Z’YE YAPTIK, YAPACAĞIZ

‘A’dan Z’ye bu şehrin sosyal dokusunda hangi katmanlar ve içerikler varsa, neler üretmemiz gerekiyorsa hepsini üretiyoruz’ diyerek konuşmasına başlayan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, geçen yıl yapılan hizmetleri şu sözlerle anlattı:

“Şu zamana kadar istihdam büromuzda 62 bin 884 kişiye iş bulmuşuz. Kültür Müdürlüğümüz, geçtiğimiz yıl 40 bin 350 kişiyi kültür turlarıyla gezdirdi. Kadın Aile Müdürlüğümüz, 103 bin öğrenciye takviye kursu, 32 bin 500 hanımefendiye Hanımlar Konağı’nda hizmet vermiştir. Gençlik Müdürlüğümüz gezi, spor organizasyonlarıyla 177 bin 155 kişiye hizmet vermiştir. 1 yıl içerisinde 67 bin ailenin yardımına koştuk. Koşmaya da devam edeceğiz.”

BU İŞİN ŞAKASI YOK, HEP BİRLİKTE HAREKET EDELİM

Bütçede en büyük payın kentsel dönüşüme ayrıldığına dikkat çeken Göksu, kentsel dönüşüm konusunda birlikte hareket edilmesi gerektiğinin altını çizerek, “Esenler Belediyesi, 4.7 milyar TL’lik bütçesinin birinci kalemini yüzde 21 oranında kentsel dönüşüme ayırdı. İkinci kalemi insan kaynakları personeline, üçüncüsü fen işleri, dördüncüsü mali hizmetler, beşincisi kültür, çevre, destek ve gençlik olarak devam ediyor. Bizim yoğunlaşacağımız ve odaklanacağız temel şey dönüşümdür. Esenler’deki bütün kardeşlerime bir çağrıda bulanmak istiyorum. Esenler’de belli bölgelerde zemin sorunumuz yok ama yapı stoku sorunumuz var. Bu sorunla ilgili belediyemiz olarak üzerimize düşüne yapmaya hazırız. Yakında kararname çıkacak, kentsel dönüşümle ilgili. Yeni destek paketleri geliyor. Yarısı sizden yarısı bizden, artık ilave para destekleri geliyor. Devlet bu konuda her türlü desteğe açık. Gelin, hep beraber bu işi başaralım. Birinci çağrım Esenler’deki tüm kardeşlerimeydi. İkinci çağrım ise, siyasete. Bu meseleyi, kapısına gidip oy istediği insanların hayat meselesi olarak görmeli. Bu işi hep beraber çözelim, bu işin şakası yok” ifadelerini kullandı.

2024 yılı tahmini bütçesi, Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Partili meclis üyelerinin red oyu verdiği oylamada, oy çokluğu ile kabul edildi.

Diğer Haberler