Öneri ve Talep Formu

Esenler Belediyesi 2021 Faaliyet Raporu görüşüldü.

Eklenme tarihi 8 Nisan 2022

ABONE OL

2021 FAALİYET RAPORU KABUL EDİLDİ

Esenler Belediye Meclisi’nde Esenler Belediyesi 2021 Yılı Faaliyet Raporu görüşüldü. Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, geleceğe vurgu yaparak yaptıkları ve yapmak istedikleri projeleri anlattı.

Esenler Belediye Meclisi’nin 6. Seçim Yılı 4. Dönem Nisan ayı Meclis Toplantıları’nın ikinci birleşiminde Esenler Belediyesi’nin 2021 yılını kapsayan Yıllık Faaliyet Raporu görüşüldü. Esenler Belediyesi Meclis Salonu’nda, 1. Meclis Başkan Vekili Engin Aydoğan’ın başkanlığında yapılan toplantıda gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından 2021 yılını kapsayan Yıllık Faaliyet Raporu’nun görüşülmesine geçildi.

ESENLER’İ HER GÜN İLERİYE TAŞIDIK

Esenler Belediyesi 2021 Yılı Faaliyet Raporu’nu, meclise Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu sundu. ‘Faaliyet raporları meclis çalışmaları içerisinde bizim için en önemlilerinden bir tanesidir’ diyerek konuşmasına başlayan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “İlk olarak kendimizi muhasebeye tutarız. Ne yaptık, nereden geldik, nereye gidiyoruz… İnsanların bize emanet ettiği bu görevi hakkıyla yerine getirerek yapabildik mi ona bakarız. Her bir nesnesin ve varlığın mesuliyetini ve sorumluluğunu kendi üzerimizde hisseder ve ona göre de adım atarız. Bu çerçevede Esenler’de geldiğimiz günden beri her gün bir ileriye giderek Esenler’i büyük hedeflere ulaştırdık. Bunun ispatı da seçimlerdir”dedi.

GÜNLÜK ÜRETTİĞİ ÇÖPÜN %10’UNU AYRIŞTIRAN TEK BELEDİYE

‘Bugün faaliyet raporunda daha çok geleceğe vurgu yapan, Esenler’in geleceğini nereye taşımak istediğimize dair bir ufuk turu çizmek istiyorum’ diyen Başkan Göksu, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:

“Bu çerçevede mevcut bir değerlendirmeyle başlamak istiyorum. İlk olarak mali yapıdan bahsetmek istiyorum. Esenler İstanbul’un 39 ilçesi içerisinde bütçe yönetimi en zorlu olan ilçelerden bir tanesidir. Bütçe rasyonalitesi ve yönetimi en yüksek ilçe Esenler’dir. Bütçe rasyonalitesi açısından Uluslararası Krediye Müracaat edebilecek ender ilçelerden bir tanesidir. Bir diğer önemli konu çevre. Çevre krizlerine karşı üzerimize düşenleri hızlandıracak bir gayretin içerisindeyiz. Şu anda Türkiye’de günlük ürettiği çöpün yaklaşık yüzde onunu ayrıştıran tek belediyeyiz. Gençlerimizin ve çocuklarımızın geleceği bizim için en önemli konulardan bir diğeridir. Her bir çocuğumuz için bir hizmet üretmek zorunluluğumuz olduğunun farkına vararak projeler üretiyoruz ve yapıyoruz. Esenler’de yüzde 74’ü ev hanımı olan kadınlarımızın sosyal ve kültürel hayat katılmaları, kendi aile ilişkilerini yönetmeleri açısından hem sosyal motivasyona,  hem de sosyal katılımı ihtiyacı karşılamak için merkezlerimizi hayata geçirdik. Kültürel etkinliklerimizle de İstanbul’un ortalamasının üstünde bir yol izliyoruz. Kültür ve eğitime çok önem veriyoruz. Esenler’de yeni 18 okul yapıyoruz. “

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, kentsel dönüşüm ve spor tesisleri başta olmak üzere Esenler’de yeni yapılacak fiziki projeleri de anlattı.

Tevfik Göksu’nun konuşmasının ardından Esenler Belediyesi 2021 Faaliyet Raporu oylamaya sunuldu. Faaliyet Raporu oy çokluğu ile kabul edildi.