Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 9 Şubat 2018

ABONE OL

11. sayı: Enerji ve Şehir yayımlandı

Şehirlerin var olan problemlerinin hem kaynağı hem de çözümü olan enerji, şehrin yaşanabilirliğinin yanında üretim gücünü de ifade etmektedir. Şehir ve Düşünce Dergisi bu sayısında dünyamızın geleceğinin biçimlenmesinde çok önemli rollere sahip iki unsuru bir arada değerlendiriyor: Şehirler ve enerji.

Şehirlerin var olan problemlerinin hem kaynağı hem de çözümü olan enerji, şehrin yaşanabilirliğinin yanında üretim gücünü de ifade etmektedir. Şehir ve Düşünce Dergisi bu sayısında dünyamızın geleceğinin biçimlenmesinde çok önemli rollere sahip iki unsuru bir arada değerlendiriyor: Şehirler ve enerji. Şehirler artık kendi kimlikleriyle global ilişkiler ağında dahil olurken, enerji hem bu ağın oluşmasında hem de şehirlerin burada yer edinmesinde temel taşıyıcı görev üstlenmektedir. Birbirlerini doğrudan etkileyen, destekleyen, büyüten bu iki ögenin bir arada ele alınıyor olması gelecek projeksiyonu açısından da önem taşımaktadır. Şehirciliğin problemlerinin her zeminde tartışıldığı günümüzde konunun uzmanlarının sunacakları çözüm önerileri, şehirlerimizin geleceği ve enerji politikalarımızın yönü ile ilgili önemli açılımlar sağlayacaktır. Okuyucuların çok yönlü bir şekilde istifade edeceği dergimizin bu sayısının da önceki sayılar gibi beğenilerek okunacağına ve fayda sağlayacağına olan inancımla değerli yazarlarımıza ve okuyucularımıza teşekkürlerimi sunarken güzel bir sene diliyorum.
M. Tevfik GÖKSU

Enerji ve Şehir sayısına elektronik ortamda ulaşmak için ilgili adres: https://esenler.bel.tr/sehir-dusunce/yayinlar/sehir-ve-dusunce-sayi-11

Diğer Haberler