Öneri ve Talep Formu

Esenler, Ramazan’da iyiliğe ev sahipliği yapacak.

Eklenme tarihi 11 Nisan 2022

ABONE OL

TÜRKİYE’NİN İLK İYİLİK FUARI ESENLER’DE KURULUYOR

Esenler Belediyesi, 15-24 Nisan tarihleri arasında Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilecek “İyilik Fuarı”na ev sahipliği yapacak. İçişleri Bakanlığı himayelerinde Esenler Dörtyol Meydanı’nda düzenlenecek fuar, 10 gün boyunca kapılarını açık tutacak.

Esenler Belediyesi, af ve mağfiret iklimini hâkim kılan Ramazan ayında bir ilke imza atarak “İyilik Fuarı” etkinliği düzenleyecek. 15-24 Nisan tarihleri arasında Esenler Dörtyol Meydanı’nda İçişleri Bakanlığı himayelerinde gerçekleştirilecek fuara birçok yardım kuruluşu katılacak. Bölge, din, dil ırk, renk ve mezhep ayrımı yapmaksızın tüm dünya yoksulları ve yetimleri için kalıcı projeler yürüten “İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır” düsturuyla hareket eden yardım kuruluşları, etkinlik boyunca vatandaşlarla bir araya gelecek.

AFAD, KIZILAY VE TDV’NİN YANI SIRA 11 SİVİL TOPLUM KURULUŞU KATILIYOR

Fuara Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Kızılay ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın yanı sıra Sadakataşı Derneği, Verenel Derneği, İHH İnsani Yardım Vakfı, Deniz Feneri, Yetim Vakfı, CANSUYU, Hoca Ahmet Yesevi Derneği (HAYDER), Anda Derneği, Beşir Derneği, Valide İnsani Yardım Derneği ve HAYRAT olmak üzere toplam 11 sivil toplum kuruluşu katılacak.

İYİLİK YARIŞMALARI DÜZENLENECEK

Fuarda Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), fuara deprem tırıyla katılarak vatandaşlara afetle ilgili farkındalık eğitimleri verecek. Kızılay ise kan bağışı çadırı ile fuardaki yerini alacak. Deniz Feneri tarafından kurulan giyim çadırında yetim çocukların yüzü gülecek. Fuara katılan sivil toplum kuruluşları, çeşitli coğrafyalarda yaşadıkları iyilik hikâyelerini yapacakları sunumlarla ziyaretçilerle paylaşacak. Seminerler ve söyleşilerle zenginleşen fuarda her gün iyilik yarışmaları yapılacak, kazananlar çeşitli ödüllerin sahibi olacak.

DEV İYİLİK KUMBARASI KURULACAK

Öğrenci ziyaretlerinin yapılacağı fuarda dev iyilik kumbarası ile yardımlaşmanın en güzel örneği sergilenecek. Fuarda ayrıca SMS ile yardımlaşma kampanyası yürütülecek.

Diğer Haberler