Öneri ve Talep Formu

Şehir ve Düşünce‘nin yeni sayısı çıktı.

Eklenme tarihi 4 Temmuz 2022

ABONE OL

ŞEHİR VE DÜŞÜNCE DERGİSİNİN 19. SAYISI ÇIKTI

Esenler Belediyesi Prof. Dr. Sadettin Ökten Şehir Düşünce Merkezi tarafından hazırlanan Şehir ve Düşünce dergisinin "Şehir ve Zanâat" konulu 19. sayısı okurlarıyla buluştu.

Şehre dâir kalıcı düşünceler ve çözümler üretmek amacıyla hayata geçirilen Prof. Dr. Sadettin Ökten Şehir Düşünce Merkezi’nin aynı adla yayımladığı derginin 19. sayısında “Şehir ve Zanâat” ilişkisi tüm yönleriyle ele alınıyor.

4 ayda bir yayımlanan Şehir ve Düşünce dergisinin 19. sayısında, Türkiye’nin önde gelen akademisyenleri ve yazarları “Şehir ve Zanâat” üzerine düşüncelerini kaleme aldı.

Bu sayıda; Doç. Dr. İbrahim Ethem Arıoğlu “Geleneksel Mesleklerin Mekânı Olarak Şehir”, Dr. Öğr. Üyesi Ertuğrul İsmail Ökten “Esnaf ve Şehir Düşünceleri”, Arş. Gör. Dr. Merve Türkan Bilgir “Yeni Dünya ve Zanâatkâr: Ekonomi-Politiğin Açmazları” başlıklı yazılarını ilgilileriyle buluşturdu.

Yeni sayıda ayrıca M. Ali Diyarbakırlıoğlu’nun “Kaybolmaya Yüz Tutan Meslekler” başlıklı röportajı da yer alıyor.

ŞEHİR VE DÜŞÜNCE’Yİ NEREDEN BULABİLİRİM?

Şehir ve Düşünce dergisinin 19. sayısını; Esenler Belediyesi Prof. Dr. Sadettin Ökten Şehir Düşünce Merkezi, Esenler Belediyesi Hizmet Binası, Belediye Ek Hizmet Binaları, Esenler Belediyesi Gençlik ve Bilgi Evleri (ESGEV) ve kütüphanelerden ücretsiz olarak temin edebilirsiniz.

Dergiye elektronik ortamdan ulaşmak için buraya tıklayınız. 

 

Diğer Haberler