Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 28 Aralık 2022

ABONE OL

MEHMET ÖCALAN SPOR KOMPLEKSİ AÇILIYOR!

Esenler yeni bir spor kompleksine daha kavuşuyor. “Mehmet Öcalan Spor Kompleksi” Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun katılacağı törenle açılıyor.

Esenler’in en büyük mahallelerinden Oruç Reis Mahallesi dev bir spor kompleksine kavuşuyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı finansmanlığında hayata geçirilen bu kompleks ile Esenler Belediyesi, gençleri sporun birleştirici gücüyle bir araya getirmeye devam ediyor. Adını önceki dönemlerde Esenler’e hizmet etmiş, belediye başkanı Mehmet Öcalan’dan alan “Mehmet Öcalan Spor Kompleksi”, 29 Aralık Perşembe günü saat 14.00’de Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun da katılacağı törenle açılacak. Kasapoğlu, Wushu Federasyonu’nun gösterisinin ardından, yüzme salonunu ve basketbol sahasında oynayan öğrencileri ziyaret ederek, tesisi gezecek.

4 bin 775 metrekare alana kurulan kompleks; yarı olimpik yüzme havuzu, 300 kişi kapasiteli ve tribünlü basketbol sahası, spor aktivite alanlarını bünyesinde barındırarak birçok farklı alanda sportif faaliyetlerine ev sahipliği yapacak.

Adres: Oruç Reis Mah. Tekstilkent Cad. No: 4

Diğer Haberler