Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 8 Ocak 2024

ABONE OL

 “ESENLER’İN DÖNÜŞÜMÜ” FOTOĞRAF KARELERİNDE!

Esenler Belediyesi, kuruluşunun 30. yılına özel, ilçenin dünden bugüne kültürel, sosyal, çevresel ve kentsel dönüşümünü ortaya koyan fotoğraf yarışmasına ev sahipliği yapacak. “Esenler’in Dönüşümü” adlı yarışmaya son başvuru tarihi ise 29 Şubat 2024.

Esenler Belediyesi, 30. yılına özel olarak “Esenler’in Dönüşümü” adlı fotoğraf yarışması düzenleyecek. Esenler’in yıllar içinde geçirdiği büyük değişim ve dönüşümün belgeleri niteliğinde olacak fotoğraflar, ilçenin kültürel, sosyal ve kentsel birikimini gözler önüne serecek. [email protected] adresi üzerinden başvurunun yapılabileceği yarışmada sonuçlar, 5 Mart 2024’te açıklanacak. Yarışmanın ödül töreni ise 8 Mart 2024’te yapılacak. Aynı gün yarışmaya katılan eserlerden oluşan sergi de sanatseverlerin ilgisine sunulacak.

YARIŞMA ŞARTLARI 

  • Yarışmaya katılacak fotoğrafların sadece Esenler’de çekilmiş olması gerekmektedir.
  • Yarışmaya katılım için Esenler’de ikamet şartı ve yaş sınırı bulunmamaktadır.
  • Her katılımcı en fazla 4 adet renkli eserle yarışmaya başvurabilir.
  • Fotoğraf çekiminde insansız hava aracı (Dron) ve benzeri her türlü çekim ekipmanı kullanımı serbesttir.
  • Yarışmaya katılacak fotoğrafların daha önce ya da bu yarışma ile eşzamanlı yapılan başka bir yarışmada ödül almamış olması gerekmektedir.
  • Fotoğrafın, sergilenmiş, yarışma organizasyonları dışında yayınlanmış olması yarışmaya engel değildir.

ÖDÜLLER

Yarışmada birinci 20 bin TL, ikinci 10 bin TL, üçüncü 5 bin TL para ödülünün sahibi olacak. Yarışmada sergileme ödülü ise bin 500 TL.

JÜRİ KOLTUĞUNDA UZMAN İSİMLER OTURUYOR

“Esenler Dönüşümü” adlı fotoğraf yarışmasının jüri koltuğunda Türkiye’de fotoğraf alanında profesör olan ilk kadın akademisyen Prof. Dr. Güler Ertan, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf bölümünden Prof. Dr. Emre İkizler, AA Fotoğraf Haberleri Editör Yardımcısı Erhan Sevenler, AA foto muhabiri İsa Terli ve fotoğraf sanatçısı Deniz Kalaycı oturuyor.

Diğer Haberler