Öneri ve Talep Formu

4. dönem Esenler Sinema Akademisi kayıtları devam ediyor.

Eklenme tarihi 20 Ekim 2021

ABONE OL

ESENLER SİNEMA AKADEMİSİ BAŞVURULARI DEVAM EDİYOR

Bu yıl 4.’sü gerçekleşecek Esenler Sinema Akademisi başvuruları başladı. Senaryo, yönetmenlik ve kurgu olmak üzere üç ana dalda eğitimin verileceği akademiye başvurular 12 Kasım’da sona eriyor.

Sinema alanına yeni yetenekler kazandırmak amacıyla Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen Sinema Akademisi’nin dördüncü dönem başvuruları devam ediyor. Pratik ağırlıklı dört aylık bir eğitimin verileceği akademiye başvurular 12 Kasım’a kadar sürecek.

DENEYİMLİ İSİMLERDEN ÜÇ ALANDA EĞİTİM

Esenler Belediyesi Kadir Topbaş Kültür Merkezi’nde düzenlenecek akademide dersler, yurt içi ve yurt dışı festivallerden ödüllerle dönen, alanında deneyimli isimler tarafından verilecek. “Senaryo Yazarlığı”, “Yönetmenlik” ve “Kurgu Teknikleri” alanlarındaki eğitimleri sırasıyla yönetmen Mehmet Bahadır Er, yönetmen Ahmet Toklu ve Özgür Kılıç verecek.

USTALAR TECRÜBELERİNİ PAYLAŞACAK

Sinema Akademisi’nde temel derslerin yanı sıra alanında deneyim sahibi usta ve genç yeteneklerin konuk olarak katılacağı workshoplar da yer alacak. Sinemanın çeşitli alanlarından isimler, tecrübe ve görüşlerini akademi öğrencileriyle paylaşacak. Bu yıl ağırlanacak konuklar önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşılacak.

KENDİ FİLMLERİNİ ÇEKME FIRSATI

Üç aylık eğitim sürecinin sonunda öğrenciler kendi yazdıkları senaryoları, oluşturdukları ekiplerle çekecekler. Çekilecek filmler Esenler Belediyesi tarafından düzenlenecek bir gala gecesinde sinemaseverlerle buluşacak.

BAŞVURULAR 12 KASIM’A KADAR DEVAM EDİYOR

Devam zorunluluğunun bulunduğu akademiye 18 yaşından büyük, sinemaya meraklı herkes başvurabilir. Başvurular 12 Kasım 2021 tarihine kadar devam ediyor. Başvuru için Esenler Belediyesi Sanat Evi’nin internet sitesi; esev.org ziyaret edilebilir.

 

Diğer Haberler