Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 2 Ekim 2021

ABONE OL

ESENLER MEDYA AKADEMİSİ BAŞLIYOR!

Geleceğin iletişimcileri Esenler'de yetişiyor. Esenler Sanat Evi (ESEV) ve İletişim Platformu ortaklığında düzenlenen Medya Akademisi'ne başvurular başladı. Başvurular 30 Eylül-15 Ekim tarihlerinde yapılacak.

İletişim ve medya alanında kendini yetiştirmek isteyen gençleri akademimize bekliyoruz. Medya dünyasına adım atmaya hazırlanan yeni yetenekleri deneyimli isimlerle buluşturarak sektöre hazırlıyoruz.

Akademimizde Kurgu ve Montaj Atölyesi Abdülhamit Hacıhasanoğlu, Basın Fotoğrafçılığı İsa Terli, Haber Atölyesi Onur Günaydın, Sinema Tarihi Yusuf Ziya Gökçek, Haberde Grafik Tasarım Fatih Hacıoğlu, Medya ve Sosyal Medya Kullanımı Mustafa Özbek, Haber Kameramanlığı ve Video İçerik Üretimi ise Fatih Özdemir tarafından verilecek.

AKADEMİMİZE BAŞVURU ŞARTLARI

-Akademiye üniversite öğrencileri katılabilir.

-Akademide; TV haberciliği, dijital medya, sinema ve gazetecilik alanlarıyla ilgili eğitimler verilecektir.

-Bu eğitimlerin her biri alanında uzman eğitmenlerin önderliğinde yapılacak olup eğitimlere ek olarak medya alanında önemli isimlerle seminerler, workshoplar düzenlenecektir. Akademi kapsamında ayrıca uygulama gezileri yapılacaktır.

-Öğrencilerin bu eğitimlerle doğru ve etkili haber yazma, haberin görsel unsurlarını oluşturma, kamuoyu oluşturma, interaktif ve mültimedya içerik paylaşımı, sinemanın tarihsel gelişimi, kurgu-montaj teknikleri gibi genç iletişimcilerin ihtiyaç duyacağı içeriklerin öğrenmeleri planlanmaktadır.

-Eğitim sürecinde başarılı olanlara çeşitli medya kuruluşlarında 4-8 hafta staj yapma imkânı tanınacaktır.

-Başvurusu kabul edilen adaylar 16 Ekim Cumartesi günü mülakata katılacaktır.

-Akademi; 8 hafta eğitimler ve 8 hafta staj olmak üzere toplam 4 ay sürecektir.

-Eğitimlerde devam zorunluluğu bulunmaktadır. Mazeretsiz 3 hafta eğitimlere katılmayan öğrencilerin akademiyle ilişkileri kesilecektir.

-Akademi sonunda eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrencilere “Katılım Sertifikası” verilecektir.

-Yüz yüze yapılacak eğitimlere başvuru için www.esev.org ‘a tıklayarak form doldurunuz.

Diğer Haberler