Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 14 Eylül 2023

ABONE OL

ÇOCUKLAR BU YIL DEFTERLERİ MİLLİ EĞİTİM BAKANI YUSUF TEKİN’İN ELLERİNDEN ALIYOR!

Esenler Belediyesi geri dönüşümle 7 milyon defteri eğitime kazandırdı. Bu yıl kazandırılan 500 bin defter, Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Yusuf Tekin’in de katılacağı törenle öğrencilere dağıtılacak.

Esenler’de geri dönüşüm tesislerinde tamamen atıkların ayrıştırılmasından elde edilen gelirle 14 yılda toplam 7 milyon defter üretildi. Bu sene üretilen defterlerin 500 bini, “Kitaplar Hükümetimizden Defterler Belediyemizden” sloganıyla her yıl geleneksel olarak sürdürülen proje kapsamında 90 bin öğrenciye takdim edilecek.

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Yusuf Tekin’in katılımıyla gerçekleşecek olan defter dağıtım töreninde ayrıca “Okullar Arası Kapak Toplama Yarışması ve Okullar Arası Atık Pil Toplama Yarışması” ödülleri sahiplerini bulacak.

Program alanında “Geri Dönüşüm Standı” da kurulacak. Stantta, geri dönüşümden mavi kapak toplanarak elde edilen tekerlekli sandalyeler,  dönüşümden kazanılan ve ihtiyaç sahiplerine verilen deterjanlar, defterler, kitaplar da yer alacak. Ayrıca geri dönüşümü olan atıkların toplanıp ayrıştırılarak paraya dönüştürülmesine olanak sağlayan “Akıllı Geri Dönüşüm Toplama Noktası” ve “ESMATİK” de tanıtılacak.

Diğer Haberler