Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 12 Mayıs 2023

ABONE OL

ATIKSIZ MUTFAK ATÖLYESİ’NE BAŞVURULAR BAŞLADI!

Esenler Belediyesi’nin ‘Atıksız Hayat’ projesi kapsamında hayata geçirdiği ‘Atıksız Mutfak Atölyesi, 3’ncü kez meraklılarıyla buluşuyor. Mutfaklardaki fazla gıda tüketimine dikkat çekmek amacıyla gerçekleşecek olan atölyeye son başvuru tarihi ise 16 Mayıs 2023.

Esenler Belediyesi, israfın toplumsal, manevi ve ekonomik boyutuna “Atıksız Mutfak Atölyesi’ ile bir kez daha dikkat çekecek. 3’ncü kez meraklılarıyla buluşacak olan atölye, 4 hafta sürecek. Atölyede, şefler Emine Beder, Esat Özata, Ayvaz Akbacak eğitim verecek. Dr. Kadir Topbaş Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek olan atölyede ‘Mutfakta Sıfır Atık’, ‘Atık Yönetimi’ ve ‘Sürdürülebilir Mutfak’ başlıkları altında önemli bilgiler paylaşılacak. Atölye kapsamında ayrıca mutfakta uygulamalı eğitimler de verilecek.

PROGRAM SONUNDA SERTİFİKA VERİLECEK

Atıksız Mutfak Atölyesi kapsamında gıda israfı, gıda israfının boyutları ve istatistiksel verileri, atık ve atık türleri, atıklarla ilgili yönetmelik ve mevzuatlar, dünyada ve Türkiye’de israf ve atık önleme çalışmaları, evlerde atık yönetimi, geri dönüşüm sistemleri, kompostlama ve ileri dönüşüm modelleri, sürdürülebilir mutfak, yeşil mutfak ve restoranlar ile atıksız mutfak uygulamaları konulu eğitimler verilecek. Eğitim sonunda katılımcılara Atıksız Mutfak Atölyesi sertifikası verilecek.

Diğer Haberler