Öneri ve Talep Formu

Geleceğin iletişimcileri bu akademide!

Eklenme tarihi 16 Ekim 2022

ABONE OL

3. ESENLER MEDYA AKADEMİSİ BAŞLIYOR!

Esenler Belediyesi Sanat Evi (ESEV) ve İletişim Platformu Derneği ortaklığında düzenlenen Esenler Medya Akademisi'ne başvurular başladı. 31 Ekim’e kadar başvuruların yapılabileceği akademide gazetecilikten sinemaya, kurgu-montajdan spikerliğe kadar pek çok dalda alanında uzman isimler eğitim verecek.

Esenler Belediyesi Sanat Evi (ESEV) ve İletişim Platformu Derneği ortaklığında bu yıl 3’ncüsü düzenlenecek olan Esenler Medya Akademisi’ne başvurular başladı. İletişim fakültelerinde eğitim gören ve medya sektöründe kariyer yapmak isteyen gençleri buluşturacak akademide eğitimler 8 hafta sürecek. Gazetecilik, TV haberciliği, dijital medya, sinema, diksiyon, spikerlik ve sunuculuk gibi alanlarda yoğunlaştırılmış eğitimin verileceği akademide, alanında uzman isimler gençlere rehberlik edecek. Akademide Kurgu ve Montaj Atölyesi Abdülhamit Hacıhasanoğlu, Basın Fotoğrafçılığı İsa Terli, Haber Atölyesi Onur Günaydın, Diksiyon, Spikerlik ve Sunuculuk Gözde Özyürek, Haberde Grafik Tasarım Fatih Hacıoğlu, Medya ve Sosyal Medya Yönetimi Mustafa Özbek, Haber Kameramanlığı Fatih Özdemir ve Sinema Tarihi Dersleri Yusuf Ziya Gökçek tarafından verilecek. Akademiye başvurular belediyenin internet sitesi üzerinden gerçekleşecek. Akademi sonunda yapılacak sınavda başarılı olan öğrencilere “Katılım Belgesi” verilecek. Öğrencilere staj imkânının verileceği ve uygulama gezilerinin yapılacağı akademiye başvurular için son gün ise 31 Ekim 2022.

SEKTÖRÜN ÖNDE GELEN İSİMLERİNDEN EĞİTİM

3. Esenler Medya Akademisi’nde sektörün önde gelen isimleri workshoplar ve seminerler düzenleyecek. 18-35 yaş aralığındaki gençlerin katılabileceği akademide, CNN Türk Haber Müdürü Fatih Sadırlı, TV programcısı- gazeteci Esra Elönü ile pek çok isim workshoplar düzenleyecek. Seminerlerin de gerçekleşeceği akademide Gülcan Tezcan “Kültür Sanat Gazeteciliği”, Yılmaz Yıldız “Ekonomi Gazeteciliği”, Şeref Akbaba “Dergicilik”, Eyüp Karakuş “Spor Gazeteciliği”, Ahmet Akgül “Televizyon Haberciliği”, Abdülhamit Güler “TV Programcılığı/Yönetmenlik” ve Ali Artmaz “Dış Habercilik” başlıkları ile gençlerle bilgi ve tecrübelerini paylaşacak. 3. Medya Akademisi’nde gençler, düzenlenecek medya ziyaretleriyle sektörü yakından tanıma fırsatı elde edecek.

AKADEMİ İZLENCESİ:

  • Akademiye 18-35 yaş aralığındaki üniversite öğrencileri katılabilir.
  • Akademide; gazetecilik, TV haberciliği, dijital medya, sinema, diksiyon, spikerlik ve sunuculuk alanlarıyla ilgili eğitimler verilecektir.
  • Öğrencilerin bu eğitimlerle doğru ve etkili haber yazma, haberin görsel unsurlarını oluşturma, kamuoyu oluşturma, interaktif ve mültimedya içerik paylaşımı, sinemanın tarihsel gelişimi, kurgu-montaj teknikleri gibi genç iletişimcilerin ihtiyaç duyacağı içeriklerin öğrenmeleri planlanmaktadır.
  • Eğitim sürecinde başarılı olanlar çeşitli medya kuruluşlarında 4-8 hafta staj göreceklerdir.
  • Başvurusu kabul edilen adaylar 1-6 Kasım tarihleri arasında mülakata katılacaklardır.
  • Akademi toplam 8 hafta eğitimler, 8 hafta staj olmak üzere 4 ay sürecektir.
  • Eğitimlerde devam zorunluluğu bulunmaktadır. Mazeretsiz 3 hafta eğitimlere katılmayan öğrencilerin akademiyle ilişkileri kesilecektir.
  • Akademi sonunda eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrencilere uygulama sınavı yapılacaktır. Sınavda başarılı olanlara “Katılım Belgesi” verilecektir.

Diğer Haberler