Şehir Ekranı TV

Hakkımızda

Şehir Ekranı, Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü bünyesinde kurulmuş, sehirekrani.com üzerinden 7/24 yayın yapan bir internet televizyonudur. Kanal, Esenler Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde yer almaktadır.

Hazırladığı özgün içeriklerle alanındaki diğer kanallardan sıyrılan Şehir Ekranı, Esenler Sinema Akademisi ve Medya Akademisi bünyesinde yetiştirdiği öğrencilerine de bu alanda imkân sağlamaya devam etmektedir.

Kanal, reklam sektörünün sömürüsüne karşı dik durup dijitalin ve kültürel dünyamızın ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmaktadır. Tüm dünyaya YouTube ve www.sehirekrani.com üzerinden yayın yapan kanal, genelde Esenler kültür-sanat etkinlikleriyle ön plana çıkmakta ve bu konuda da öncü konumda bulunmaktadır.

Özel programlardan konserlere, söyleşilerden çocuk içeriklerine kadar birçok kültür-sanat etkinliğini izleyicisine bant ve canlı yayın aracılığıyla sunan Şehir Ekranı, yayın hayatına çeşitli yenilikler ekleyip ilklere imza atmaktadır. Bununla birlikte genel izleyici kitlesine hitap ederek haftanın her günü beş farklı kuşakta belgeseller, TV programları ve özel canlı yayınlar yapmaktadır.