Öneri ve Talep Formu

Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü

Esenler'de yaşayan tüm vatandaşlar başta olmak üzere ayrıcalıklı kesimlerin de fark edilmesi ve yaşam standartlarının yükseltilmesine yönelik çalışmaların ilerletilebilmesi için sosyal faaliyetlerin gerçekleştirilmesi müdürlüğün sorumluluğundadır.

İlçe sınırları içerisinde mağdur, özürlü, yaşlı, düşkün, dar gelirli, kimsesiz korunmaya muhtaç olarak yaşayan insanlarımıza sosyal hizmet ve yardımlarda bulunmak, yardımları organize etmek, sosyal hizmet ve yardımlar için gönüllü kuruluşlar ve ilgili kuruluşlarla iş birliğinde bulunmak, ortak projeler üretecek ortak çalışma alanları oluşturmak, Esenler Belediyesi’nin düzenleyeceği sosyal yardım, eğitim yardımlarını organize etmek, kendisine bağlı merkezler aracılığı ile vatandaşlara sosyal alanda çeşitli organizasyon ve etkinlikler hazırlamaktan sorumludur. Bu işlemlerin kanun ve mevzuata uygun olarak sonuçlandırılmasını sağlar.

Kırsal kesimden gelen insanlarımızın da kente entegre edilmesi amacıyla, aile, çocuk, engelli, yaşlı, kadın ve gençlere yönelik sosyal faaliyetlere öncelik verilerek organizasyonlar yapılmasını sağlamak müdürlüğün görevleri arasındadır.

Müdürlük Nerede?

Adres: Nenehatun Mah. Çinçindere Cad. No: 181

Telefon: 444 0073

Hizmet Alanları

  • Koruma ve güvenlik faaliyetleri
  • Esenler Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi (ESKAT)
  • EDİM

Müdürlüğe Ait Projeler

Müdürlük Haberleri