Öneri ve Talep Formu

Hikmet Rabbani IŞIK İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü

Hikmet Rabbani Işık, Kocaeli, İzmit doğumlu bir kamu yönetimi profesyonelidir. Eğitim hayatına İzmit Ulu Gazi İlköğretim Okulu’nda başlamış ve lise öğrenimini İzmit Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde tamamlamıştır. Yükseköğrenimini Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde tamamlamıştır.

Kariyerine 2007 yılında Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığında başlamıştır. Kariyeri boyunca çeşitli görevler üstlenmiştir, bu görevler arasında Zabıta Daire Başkanlığı bünyesinde Zabıta Memuru, İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı bünyesinde Bordro Tahakkuk Memuru, İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı bünyesinde Memur ve İzmit Kaymakamlığı Tapu Sicil Müdürlüğü TAKBİS Projesi Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni gibi pozisyonlar bulunmaktadır.

2011 yılında Esenler Belediye Başkanlığı’na naklen atanarak İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü olarak görevlendirilmiş, aynı dönem içerisinde Teftiş Kurulu Müdürü olarak da görev yapmıştır.
2018 yılında Belediye Başkan Yardımcısı kadrosunda görev yaparken, 31 Mart 2019 tarihinde yapılan Mahalli İdareler seçimlerinde İzmit Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusu için görevinden bir süreliğine ayrılmış, ancak daha sonra 04 Mart 2019 tarihinden itibaren Esenler Belediye Başkanlığı’nda İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü olarak görevine devam etmiştir.

Halen Esenler Belediyesi’nde çeşitli komisyon ve kurullarda görev almaktadır, bu görevler arasında Etik Komisyonu Üyeliği, Kurum İdari Kurul Üyeliği, Mal Bildirim ve Karşılaştırma Komisyonu Üyeliği, Toplu İş Sözleşmesi İşveren Vekilliği, Devlet Personel Başkanlığı Web Uygulamaları Yetkilisi, Yönetmelikleri Değerlendirme Komisyonu Üyeliği, Eğitim ve Sınav Yürütme Komisyonu Üyeliği, Personel Performans Değerlendirme Komisyonu Üyeliği, Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Değerlendirme Komisyonu üyeliği gibi önemli görevler bulunmaktadır.

Ayrıca, 23.10.2022 tarihinde yapılan BEM-BİR-SEN İstanbul 4 Nolu Şubesinin 6. Olağan Genel Kurulunda Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası BEM-BİR-SEN İstanbul 4 Nolu Şube Başkan Yardımcısı olarak (Hukuk / Toplu Sözleşme) Yönetim Kuruluna seçilmiş ve görevine devam etmektedir.

Hikmet Rabbani IŞIK

Hikmet Rabbani IŞIK

İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü