Öneri ve Talep Formu

Yunus KURT Bilgi İşlem Müdürü

1987 yılında Sivas’ta doğdu. İlköğretim ve lise eğitimini Sivas’ta tamamladı. İnönü Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü ve Anadolu Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü’nden mezun oldu. Gıda Mühendisliği yüksek lisansını İstanbul’da tamamladı.

C sınıfı İSG Uzmanlığı, ISO27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Baş Denetçiliği ile birlikte Bilişim Teknolojileri, Dijital Pazarlama, Sosyal Medya, İnovasyon, Bilgi ve İletişim Teknolojileri, Bulut Teknolojileri, Toplam Kalite Yönetimi, Kariyer Yönetimi, Başarının Aşamaları, İş Hukuku sertifikalarını aldı.

2008 – 2013 yılları arasında Ar-Ge yöneticiliği ve danışmanlığı yaptı.

2013 yılında Esenler Belediyesi’nde Kültür Sanat Koordinatörü, 2015 -2018 yılları arasında Kültür Sanat Şefi olarak ulusal ve uluslararası etkinliklerin koordinasyonunda yer aldı.

Esenler Belediyesi Kişisel Verileri Koruma Kurulu, Stratejik Planlama Kurulu ve Akıllı Şehir Takımı’nda yer almakta olup Türkiye Satranç Federasyonu Esenler İlçe Temsilcisi’dir.

7 Eylül 2018’den itibaren Esenler Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Cumhurbaşkanımızın 05.06.2021 tarihli kararı ile ilan edilen Esenler Akıllı Şehir Odaklı İhtisas Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin yönetici şirketi olan Teknopark Esenler’in kurucu genel müdürü ve yönetim kurulu üyesi olarak, 25.03.2022 tarihinden itibaren görev yapmaktadır.

Yunus Kurt, evli ve üç çocuk babası olup İngilizce bilmektedir.