Öneri ve Talep Formu

Erdem KERTİŞÇİ Belediye Encümen Üyesi

1991 yılında İstanbul’da doğan, aslen Diyarbakırlı olan Erdem Kertişçi, Beykent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünden 2014 yılında mezun oldu. Yüksek Lisans eğitimine ise Beykent Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünde devam etmektedir.

Siyasi hayatına 18 yaşında iken 2011 yılında AK Parti Gençlik Kolları Mahalle Yönetim Kurulu Üyeliği’nde adım attı. Mahalle Yönetim Kurulu Üyeliği, İlçe Yedek Yönetim Kurulu Üyeliği, Asil Yönetim Kurulu Üyeliği, İlçe Başkan Yardımcılığı ve İlçe Başkanlığı gibi önemli görevleri üstlendi. 29 Nisan 2018 tarihinde gerçekleşen AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları 5. Olağan Kongresi’nde İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu’na seçilerek Tanıtım ve Medya Birim Başkanlığı görevini 2021 yılına kadar başarıyla sürdürdü. Sivil toplum kuruluşlarında görev alan Kertişçi, 2022 ve 2023 yılları arasında Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Genel Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi. 2019-2024 yılları arasında İBB Meclis Üyesi oldu ve AK Parti Grup Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı.

Kertişçi, şu anda kendi reklam şirketinde dijital medya üzerine ticari faaliyetlerine devam etmekte olup, evli ve 2 çocuk babasıdır.