Öneri ve Talep Formu

Çiğdem ÖZ Belediye Encümen Üyesi

1978’de İstanbul Fatih’te doğdu. Aslen Malatyalı olan Öz İlkokulu Beyazıt İlkokulu’nda, orta ve liseyi Fatih Cibali Lisesi’nde okuduktan sonra Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde tamamladı. İş Sağlığı ve Güvenliği bölümünde yüksek lisans yaptı. 4 yıl kendi işyerinde ticari faaliyette bulunduktan sonra 2011 – 2014 yılları arasında Bağcılar Fürüzan Sadıkoğlu İlköğretim Okulu’nda Özel Eğitim Öğretmenliği yaptı. İlçe yönetim kurulu üyeliği başta olmak üzere ilçe başkan yardımcılıkları, il kadın kolları teşkilatlanma komisyonu, il kadın kolları yerel yönetimler komisyonu, il kadın kolları yedek yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundu. 2014 – 2019 yerel seçimlerinde İBB Meclis Üyesi seçildi.

İBB Meclisi’nde, Kadın Aile ve Çocuk Komisyon Başkanlığı, Eğitim Gençlik ve Spor Komisyonluğu, Divan Katipliği; Esenler Belediye Meclisi’nde, Meclis 2. Başkan Vekilliği görevlerinde yer aldı. 2019 yerel seçimlerinde Esenler Belediye Meclis Üyesi seçildi.

Meclis üyeliğine halen devam eden Öz, meclis 2. başkan vekilliği ve encümen üyeliği görevini yürütüyor. Öz, evli ve 2 çocuk annesidir.