Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 8 Mart 2019

ABONE OL

Zeliha’nın Gözünden Resim Sergisi

Zeliha Öztürk'ün amatör yağlı boya çalışmalarından oluşan "Zeliha'nın Gözünden" resim sergisi, sanatseverlerden büyük ilgi gördü.

Zeliha Öztürk’ün amatör yağlı boya çalışmalarından oluşan “Zeliha’nın Gözünden” resim sergisi, sanatseverlerden büyük ilgi gördü.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü, kadın sanatçılara destek olmak amacıyla “Zeliha’nın Gözünden” isimli resim sergisi düzenledi. Zeliha Öztürk’ün kişisel çalışmalarından oluşan sergi, Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde ziyaretçilerini ağırlıyor.

SANAT AŞKINI ÇALIŞMALARINA YANSITMIŞ

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel düzenlenen serginin açılışına katılan Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Çetinkaya, kadın sanatçılara daha fazla destek verilmesi gerektiğini söyleyerek, “Zeliha Hanım içindeki sanat aşkını çalışmalarına çok güzel yansıtmış. Özellikle bu anlamlı günde böyle bir serginin açılışını yapıyor olmak bizleri çok heyecanlandırıyor” dedi.

KADIN DİK DURURSA, HER ŞEYİ BAŞARIR

Sergi açılışına katılan sanatçı Nadide Sultan ise, “Zeliha Hanım önce evinin duvarlarını boyayarak başlamış resim yapmaya. Buradan anlıyoruz ki kadın yapmak istedikten sonra hiçbir güç önünde engel değil. Kadın dik durursa eğer her şeyi başarır” şeklinde konuştu.

SANATIMI HERKESE SERGİLEYEBİLİYORUM

Resim yapmaya evde kendi imkanlarıyla başladığını aktaran Zeliha Öztürk, “Amatör olarak çıktığım bu yolda, Belediye Başkanımız Tevfik Bey’in de desteğiyle sergi açma imkanı buldum. Kendi başıma öğrendiğim bir sanatı herkese sergileyebiliyor olmak benim için mutluluk verici bir an. Destek veren herkese çok teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Yağlı boya tablolarından oluşan 40 eserin yer aldığı sergi, 15 Mart Cuma gününe kadar Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde ziyaret edilebilecek.

Diğer Haberler