Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 12 Mart 2015

ABONE OL

Zamanı Bu Kadınlar Kurdu

Gazeteci-Yazar Sibel Erarslan, "Medeniyet Okumaları" programında “Zamanı Kuran Kadınlar” konulu söyleşide Esenlerli kadınlara Hz. Asiye, Hz. Meryem, Hz. Hatice ve Hz. Fatıma’nın hayatlarından örnek kesitler anlattı.

Gazeteci-Yazar Sibel Erarslan, “Medeniyet Okumaları” programında “Zamanı Kuran Kadınlar” konulu söyleşide Esenlerli kadınlara Hz. Asiye, Hz. Meryem, Hz. Hatice ve Hz. Fatıma’nın hayatlarından örnek kesitler anlattı.

Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa düzenlediği “Medeniyet Okumaları” adlı söyleşi programının konuğu Gazeteci – Yazar Sibel Eraslan oldu. Esenler Belediyesi Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde “Zamanı Kuran Kadınlar” konusunda söyleşi gerçekleştiren Eraslan, İslamiyet’te önemli görevler üstlenen kadınları anlattı. Eraslan, Hz. Asiye, Hz. Meryem, Hz. Hatice ve Hz. Fatıma’nın hayatlarından kesitler anlattı.

TÜM MÜSLÜMANLARA YARDIM ETTİ

İslâm toplumunun ilk doğuş ve zorluk günlerindeki annelerinin Hz. Hatice ve Hz. Fatıma olduğunu belirten Eraslan, “Hz. Hatice çok zengindi. İlk Müslümanlara uygulanan ambargo döneminde O, tüm varlığıyla Müslümanlara yardımcı oldu. Vefat ettiğinde ise üzerinde yamalar içinde tek bir elbisesi vardı”dedi.

HZ. MERYEM ÇOK ZEKİYDİ

Hz. Meryem’in zekâsı ve verdiği zorlu imtihanlardan söz eden Eraslan, “Hz. Meryem çok zekiydi. Dönemin İlahiyat Fakültesi’nde binlerce kişi arasından sıyrılarak okulunu birincilikle bitirmişti. Hatta Peygamberimiz (S.A.V.), Hz. Fatıma’yı aklı Meryem’e benzeyen kızım diye severdi” şeklinde konuştu.

Eraslan, kendisini dinleyen kadınlara İslâm’a büyük hizmet etmiş bu “Zamanı Kuran Kadınlar”ın izinden gitmelerini tavsiye ettikten sonra programın sonunda dinleyicilerin sorularını da cevapladı.

Diğer Haberler