Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 27 Nisan 2015

ABONE OL

Zalimin Karşısında Mazlumun Yanında

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler’de düzenlenen bir dizi ‘Kutlu Doğum Haftası’ etkinliklerine katıldı. Başkan Göksu, "Hz. Peygamberin ümmeti olmak; zalimlerin karşısında, mazlumun ise yanında yer almaktır" dedi.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler’de düzenlenen bir dizi ‘Kutlu Doğum Haftası’ etkinliklerine katıldı. Başkan Göksu, “Hz. Peygamberin ümmeti olmak; zalimlerin karşısında, mazlumun ise yanında yer almaktır” dedi.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v)’in doğumunu müjdeleyen “Kutlu Doğum Haftası” Esenler’de bir dizi etkinlikle kutlanmaya devam ediliyor. Etkinlikler kapsamında Vatan İlmi Araştırmalar Derneği’nin düzenlediği İnsanlığın Aydınlığı Kutlu Doğum programına katılan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, programda Esenlerlilere seslendi.

Esenler Dörtyol Meydanı’nda gerçekleştirilen programa, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, Peygamber Efendimizin torunlarından Cemil Halim ve Cemal Sakır ile İlahiyatçı-yazar Hıdır Kartal, Vatan İlmi Araştırmalar Derneği Başkanı Coşkun Şahin ve binlerce vatandaş katıldı.

DAHA BÜYÜK ŞEREF OLAMAZ

Programda bir konuşma yapan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler halkının Kutlu Doğum programlarında kendilerini hiçbir zaman yalnız bırakmadıklarını belirterek, “Vatan İlmi Araştırmalar Derneğimiz, bu sene üçüncü kez kutlu doğum programı düzenliyor. Ne güzel ki bu meydanda kutlu doğum programları düzenleniyor. Bu meydanda başka programlar da düzenleniyor olabilirdi. Bu meydanda Hz. Muhammed konuşuluyor. Bundan daha büyük bir şeref olamaz” diye konuştu.

O’NUN ÜMMETİ OLMAK

Hz. Muhammed (s.av.)’in ümmetinden olmanın önemine dikkat çeken Başkan Göksu, konuşmasına şöyle tamamladı; “Hz. Peygamberin ümmeti olmak; O’nun gibi olmaktır, zalimlerin karşısında mazlumun yanında yer almaktır. Hayatın dosdoğru bir şekilde dizayn edilmesi için emek sarf etmektir O’nun ümmeti olmak. Sizler var oldukça bizler de bu meydanlarda kutlu doğum programları düzenlemeye devam edeceğiz”.

GENÇLERLE BULUŞTU

Kutlamalar kapsamında Başkan Göksu’nun ikinci adresi, Esenler Belediyesi Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi oldu. AK Parti Esenler Gençlik Kolları’nın düzenlediği “Gençliğin Efendisine Özlemi” programına; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun yanı sıra; AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, AK Parti İstanbul Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Ahmet Yıldız, AK Parti Esenler Gençlik Kolları Başkanı Hacı Ahmet Kılıç ve çok sayıda partili katıldı.

EN ÖNEMLİ 3 NOKTA

Salonu dolduran gençlere Hz. Muhammed (s.a.v)’in güzel ahlakından da bahseden Göksu, Peygamber’in ümmeti olmak için yapılması gereken en önemli 3 noktayı aktardı. Göksu, gençlere; ellerinden ve dillerinden emin olmalarını, kendi nefisleri için istemediklerini kardeşleri için de istememelerini ve son olarak asla yalan söylememelerini tavsiye etti.

DÖRTYOL’A DAVET ETTİ

Başkan Göksu’nun etkinlikler kapsamında katıldığı son adres ise Tuna Mahallesi’ndeki Esenler Kültür Merkezi’ydi. Burada Amasya Ilısu Derneği’nin Kutlu Doğum programına katılan Göksu, Amasyalılara seslendi. Konuşmasında Peygamber Efendimizin örnek hayatına dikkat çekti ve Amasyalıları 4 Mayıs Pazartesi akşamı Esenler Dörtyol Meydanı’nda Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirilecek programa davet etti.

Diğer Haberler