Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 15 Eylül 2011

ABONE OL

Zabıtaya anlamlı ziyaret

Esenler’de yaşayan yetim çocuklar ile Esenler Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nün kardeş ailesi 75 yaşındaki Zübeyde Okutucu, Zabıta Teşkilatı’nın 185. kuruluş yıl dönümü nedeniyle Esenler Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nü ziyaret etti.

Esenler’de yaşayan yetim çocuklar ile Esenler Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nün kardeş ailesi 75  yaşındaki Zübeyde Okutucu,  Zabıta Teşkilatı’nın 185. kuruluş yıl dönümü nedeniyle Esenler Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nü ziyaret etti.

Halkın huzur ve güvenliğinin sağlanması amacıyla yerine getirilmesi gereken emir ve yasaklar ile bunlara uymayanlar hakkında mevzuata öngörülen ceza ve diğer yaptırımları uygulayan Zabıta Teşkilatı’nın 185. kuruluş yıl dönümü tüm ilçelerde olduğu gibi Esenler’de de çeşitli etkinliklerle kutlanmaya devam ediyor. Kurum içi dayanışmanın en güzel örneklerinden birinin yaşandığı Esenler’de Zabıta Teşkilatı’nın 185.  kuruluş yıl dönümünü unutmayan Esenlerli vatandaşlar, yapmış olduğu hizmetlerden dolayı zabıtaya teşekkür ziyareti gerçekleştirdi. Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün öncülüğünde; ilçede yaşayan yetim çocuklar ve Esenler Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nün kardeş ailesi 75 yaşındaki Zübeyde Okutucu’nun gerçekleştirdiği ziyaret, zabıta ekipleri tarafından sevinçle karşılandı. Zabıta Teşkilatının 185. kuruluş yıl dönümünü kutlayan yetim çocuklar ile 75 yaşındaki Okutucu, ellerindeki çiçekleri tek tek zabıtalara takdim etti.

Zabıtaya mantı sürpriziSamimi ve sıcak bir ortamda gerçekleşen ziyarette,  zabıtalar Zübeyde teyzenin kendileri için yaptığı mantıyı görünce mutlulukları bir kat daha arttı. Hep birlikte büyük bir iştahla mantıyı yiyen zabıtaların kendisini sık sık ziyaret ettiğini söyleyen Zübeyde teyze,  “Sizler benim ikinci bir ailem oldunuz. İyi ki Esenler Belediyesi, Kardeş Aile Projesi’ni başlattı. Sizler beni kardeş olarak gördünüz, bana sahip çıktınız. Sizin sayenizde yalnızlıktan kurtuldum” dedi.

İlçe halkının huzur ve güvenliğinin sağlanmasında zabıtaların çok büyük görevleri yerine getirdiklerini belirten yetim çocuklar da,  zabıta ekiplerinin Esenler için canla başla çalıştıklarını söyleyerek, “ Her yerde onlar var. Bizim güvende olmamız için ellerinden geleni yapıyorlar. Onlara teşekkür etmek herkesin boynunun borcu” diye konuştular.

Ziyaretten son derece memnun kaldıklarını belirten zabıta ekipleri de, ilçe halkının huzur ve güvenliği için 7 gün 24 saat gece gündüz demeden hizmet etmeye devam edeceklerini belirterek, “Siz huzurlu olursanız bizler de huzurlu oluruz” dediler.

 

Diğer Haberler