Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 7 Ağustos 2015

ABONE OL

Yüz Güldüren Kıraathane

Esenler'de yaşayan 60 yaş ve üzeri yaşlılar, huzur ve mutluluk içinde ikinci baharlarını yaşıyorlar.

Esenler’de yaşayan 60 yaş ve üzeri yaşlılar, huzur ve mutluluk içinde ikinci baharlarını yaşıyorlar.

Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün koordinesinde faaliyet gösteren İkinci Bahar Kıraathanesi, ilçedeki 60 yaş ve üzeri yaşlılara ömürlerinin ikinci baharını huzurlu ve mutlu bir şekilde yaşatmak amacıyla hizmetlerini aralıksız sürdürüyor.

ÜCRETSİZ TRAŞ İMKANI

Günün büyük bir kısmını kıraathanede geçiren yaşlılar, tüm ihtiyaçlarını burada karşılayabildikleri gibi, kıraathane içerisinde bulunan mescitte de ibadetlerini huşu içinde eda edebiliyorlar. Her ayın ilk haftası, müdavimlerin saç ve sakal tıraşları, ücretsiz olarak belediyenin başka bir projesi olan Esberber tarafından yapılıyor.

AİLE SICAKLIĞINI YAŞIYORLAR

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ikinci bahar sakinlerine piknik, aşure, mevlit, öğrenci ziyaretleri, türkü ziyafetleri gibi sosyal faaliyetler düzenleyerek yaşlılarımıza farklı ayrıcalıklar da sunuyor. Ayrıca müdürlük personelleri tarafından kurulan sohbet ekipleri, İkinci Bahar Kıraathanesi’ndeki yaşlılara haftanın belli günlerinde meyve veya kurabiye ikramı gerçekleştirerek sohbet ediyor ve onlara aile sıcaklığını yaşatıyor.

YAŞLILAR MEMNUN

İkinci Bahar Kıraathanesi üyeleri, ”Eski zamanlara baktığımız zaman böyle yerler yoktu. Biz bu konuda çok şanslıyız. İkinci Bahar Kıraathanesi yokken evlerimizden dışarı çıkamazdık, şimdi iseher şeyçok daha güzel. Bizlere böyle bir imkan sağlayan Sayın Belediye Başkanımız Mehmet Tevfik Göksu beye çok teşekkür ederiz ” diyerek memnuniyetlerini dile getiriyorlar.

Diğer Haberler