Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 1 Haziran 2015

ABONE OL

Yüz De Yüz Esenler

"Yüz De Yüz Esenler" sloganı ile düzenlenen yüzme yarışlarında Esenler’in minik yüzücüleri, hem mücadele etti, hem de gönüllerince eğlendi.

“Yüz De Yüz Esenler” sloganı ile düzenlenen yüzme yarışlarında Esenler’in minik yüzücüleri, hem mücadele etti, hem de gönüllerince eğlendi.

Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından Kemer Mahallesi’nde bulunan Esenler Belediyesi Spor Kompleksi Yüzme Havuzu’nda “Yüz De Yüz Esenler” sloganı ile düzenlenen yüzme yarışları düzenledi. Yaşları 7 ile 14 arasında değişen çocuklar hem yarıştı, hem de gönüllerince eğlendi.Çocuklara yüzme sporunu tanıtmak ve sevdirmek amacıyla her yıl geleneksel olarak düzenlenen yüzme yarışları, Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Özcan Hamza, Spor Kompleksi Sorumlusu Barış Karahan ve çocukların aileleri de ilgiyle izledi.

AİLELER DE ORTAK OLDU

“Yüz De Yüz Esenler” sloganı ile düzenlenen yarışlarda eğitimlerini Spor Kompleksi Yüzme Havuzu’nda tamamlayan 230’u erkek, 170’i kız olmak üzere toplam 400 sporcu mücadele etti. Yarı olimpik havuzda şampiyon olmak için birbirleriyle kıyasıya mücadele eden öğrencilerin vermiş olduğu mücadele renkli görüntülere sahne oldu. Sırasıyla yaşlarına göre suda tatlı bir rekabete giren çocukların mutluluğuna ortak olan aileleri deminik yüreklerin heyecanını paylaştı.

Yüzme Şenliklerinin sonunda sporcular aralarında su topu maçı yaptılar ve madalya töreni ile şenlikler son buldu. Yarışa katılan her yüzücü birinci sayılarak madalya ile ödüllendirildi.

Diğer Haberler