Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 26 Aralık 2011

ABONE OL

Yumrukları açın

Kişisel Gelişim Uzmanı Hayati Odabaşı, ESAYDAM’da verdiği seminerde, “Size atılan yumrukları açtığınız oranda başarılı olabilirsiniz” dedi.

Kişisel Gelişim Uzmanı Hayati Odabaşı, ESAYDAM’da verdiği seminerde, “Size atılan yumrukları açtığınız oranda başarılı olabilirsiniz” dedi.

Aile içerisinde yaşanan problemlerin çözümüne yönelik evli çiftlere danışmanlık hizmetleri veren Esenler Belediyesi Aile Yaşam Ve Danışma Merkezi (ESAYDAM)’nde seminer veren Kişisel Gelişim Uzmanı Hayati Odabaşı,  aile içi iletişimin önemine dikkat çekti. Seminere çok sayıda vatandaş katıldı. Salonu tıklım tıklım dolduran vatandaşlar, seminer başlamadan önce salondaki yerlerini aldı. Semineri veren Kişisel Gelişim Uzmanı Hayati Odabaşı, huzurlu ve mutlu bir aile için sağlıklı iletişim kurmanın ipuçlarını anlattı. İnsanların yaşadığı en büyük sorunlardan birinin iletişimsizlik olduğunu kaydeden Odabaşı, iletişim kazalarına dikkat çekerek, bu kazalarının dilden kaynaklandığını söyledi. İnsanların karşısına çıkan yumruklara lafla ve sözle değil, tokalaşarak cevap vermesi gerektiğini vurgulayan Odabaşı, iletişim kuramayan insanların sosyal hayatta başarılı olamayacağını söyledi. İletişimsiz insanların yalnızlığa doğru sürüklenip gideceğini belirten Odabaşı, sağlıklı bir iletişim kurmanın yolunun aileden geçtiğini belirterek, “Son zamanın kalesi olan aile denen o güzel limana sığınmalıyız” dedi.

“Size atılan yumrukları açmaya çalışın” diyen Odabaşı,  “Size atılan yumrukları açtığınız oranda başarılı olabilirsiniz” dedi.

Sağlıklı bir iletişim için empati  İyi iletişim kuran insanların toplum tarafından daha çok sevildiğini kaydeden Odabaşı, bunun için herkesin çevresiyle sağlıklı bir iletişim kurmasının gerekli olduğunu belirtti. En uzak mesafenin birbirlerini anlamayan iki kafa arasındaki mesafe olduğunu söyleyen Odabaşı, sağlıklı bir iletişim kurmak için empatinin önemli olduğunu belirterek, bir insanın, kendisini karşısındaki insanın yerine koyarak onun duygularını ve düşüncelerini anlamaya çalışması gerektiğini ifade etti.

 

 

Diğer Haberler